روش های درمانی آسیب دیدگی مچ دست

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
امار سایت
 • افراد آنلاین : 4
 • ورودی گوگل : 14
 • تعداد کل مطالب : 4533
 • بازدید امروز : 6196
 • بازدید دیروز : 34175
 • بازدید این هفته : 118025
 • بازدید این ماه : 377269
 • بازدید کل : 5711347
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

آسیب دیدگی مچ دست

روش های درمانی آسیب دیدگی مچ دست

پرشین طب – سلامت جسمی | به گزارش پرشین طب؛ ممکن است در باشگاه های ورزشی یا مکان های مختلف مچ دست شما دچار آسیب دیدگی شود. در این نوشته سعی داریم تا در مورد روش های درمانی آسیب دیدگی مچ دست صحبت کنیم. تمرین های مختلفی برای درمان آسیب دیدگی مچ دست وجود دارد که شما می توانید با بهره گیری از این مطلب به یادگیری آن بپردازید. در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم تا انتهای نوشته با پرشین طب همراه باشید.

تمرین خم کردن مچ دست با وزنه که تمرین سنتی و اصلی تقویت مچ دست و ساعد است. برای انجام تک دست این تمرین شما به یک دمبل و برای انجام همزمان دو دست به یک‌‌هالتر نیاز خواهید داشت. روی نیمکت بشینید. قسمت پشت ساعد روی ران و قسمت جلویی ساعد رو به بالا باشد و دمبل را در دست بگیرید. فقط از عضلات جلوی ساعد برای بالا آوردن دست و خم کردن مچ استفاده کنید. با استفاده از عضلات خم کننده جلوی ساعد دمبل را بالا بیاورید سپس دمبل را پایین برده و این حرکت را برای هر دو دست تکرار کنید. این حرکت را سه ست ۱۵ تایی انجام دهید یا حرکت را تا مرز خستگی تکرار کنید.

تمرین خم کردن مچ دست بصورت معکوس که  برای تقویت عضلات پشت دست و طرف مقابل ساعد انجام می‌‌گیرید. روی نیمکت بشینید. قسمت ساعد دست را بر روی ران قرار دهید بطوری که مچ و کف دست از زانو فراتر رفته و آزاد باشد. دمبل را در دست بگیرید طوری که کف دست رو به زمین باشد. اجازه دهید تا دمبل به سمت پایین آویزان باشد، سپس با استفاده از مچ دست دمبل را بالا آورده تا جایی که مچ هم سطح ساعد قرار بگیرد. دوباره دمبل را پایین برده و حرکت را برای هر دو دست تکرار کنید.

تمرین مچ دست توسط انگشتان حرکتی برای درگیر کردن دامنه وسیع‌تر حرکت است. انجام این حرکت نیاز به دقت بالایی دارد. برای انجام این حرکت به یک دمبل برای انجام تک دست و یا یک‌‌هالتر برای انجام همزمان دو دست نیاز دارید. با دست‌‌های آویزان در کنار بدن بایستید یا دست را روی یک نیمکت طوری قرار دهید که قسمت مچ، کف دست و انگشتان آزاد باشند. یک دمبل را در دست بگیرید و اجازه دهید از جلو مچ دست آویزان شود. انگشت‌‌ها را شل کنید تا دمبل به پایین‌ترین نقطه از انگشتان برود. سپس انگشتان را به سمت بالا خم کنید تا دمبل را تا حد امکان توسط عضلات جلوی ساعد بالا بیاورید. دوباره انگشتان را شل کنید تا دمبل به پایین ترین حد ممکن در دست برسد و حرکت را تکرار کنید. توجه کنید که شما می‌‌توانید دست‌تان را به صورت برعکس قرار داده و عضلات پشت دست را تمرین دهید.

آسیب دیدگی مچ دست

آسیب دیدگی مچ دست

تمرین چرخش مچ دست یکی از تمرینات فوق‌العاده مؤثر برای تقویت مچ دست است. برای این تمرین شما نیازمند یک چوب سفت و محکم یا یک میله فلزی هستید. یک ریسمان یا طناب محکم  به طول یک متر انتخاب کنید، سپس وزنه را به یک طرف آن و انتهای دیگر طناب را به وسط میله فلزی گره بزنید. میله فلزی را جلو بدن با دو دست بگیرید، طوری که دو دست کاملاً در جلو بدن راست و مستقیم باشند. اجازه دهید تا وزنه تا انتهای طناب آویزان باشد. کف دست‌‌ها رو به زمین باشد. با مچ دست شروع به چرخش میله فلزی کرده به طوری که طناب شروع به جمع شدن و پیچیدن دور میله فلزی کند و وزنه با هر چرخش مچ دست بالاتر آید. وقتی وزنه به بالاترین حد خود یعنی لمس میله فلزی رسید، سپس با دقت وزنه را به سمت پایین و کف اتاق هدایت کنید. در انجام این حرکت نباید اجازه دهید تا دست‌‌ها به سمت پایین خم شده یا حرکت را بدون توقف انجام دهید. حرکت را تا مرز خستگی تکرار کنید.

تمرین گرفتن وزنه با انگشتان دست، تمرینی سنگین و چالش برانگیز برای افرادی است که مچ و انگشتان قوی دارند و می‌‌خواهند تا آن‌‌ها را قوی‌تر کنند. اگر به اندازه کافی مچ و انگشتان شما قوی نیستند، پیشنهاد می‌‌شود قبل از این تمرین، تمرینات قبل را به خوبی انجام دهید تا برای این تمرین آمادگی پیدا کنید و از آسیب دیدگی این نواحی جلوگیری کنید. بالای وزنه را با انگشتان دست بگیرید، وزنه را از زمین بلند کنید و تا حد کمر بالا بیاورید و در همین سطح آن را به مدت ۳۰ ثانیه (یا تا مرز خستگی) نگه دارید سپس وزنه را روی زمین بگذارید. تمرین را ۳ تا ۵ ست ۳۰ ثانیه‌ای یا تا خستگی انجام دهید. حرکات کششی مخصوص مچ دست را برای توسعه انعطاف پذیری فراموش نکنید. دقیقاً مثل دیگر عضلات بدن که در باشگاه ورزشی تقویت می‌‌شوند، مچ دست نیازمند حرکات کششی است تا همیشه منعطف بماند و همچنین از آسیب دیدگی جلوگیری شود. به علاوه، حرکات کششی مچ دست برای جلوگیری از عارضه تونل کارپال که در طول زمان توسعه می‌‌یابد و بسیار دردناک است مفید است.

استفاده از حلقه‌‌های پلاستیکی یا فنرهای مخصوص تقویت مچ دست از دیگر راه‌‌های تقویت مچ دست است. شما می‌‌توانید از این گونه وسایل کوچک اما در عین حال مفید در منزل، محیط کار، باشگاه ورزشی یا حتی در اتوبوس موقع رفتن سر کار، خواندن کتاب، تلفنی حرف زدن و پیاده روی استفاده کنید. در شکل‌‌ها و اندازه‌‌های مختلفی وجود دارند. کافی است که این وسیله را در دست گرفته و به صورت پیوسته، مداوم و محکم فشار دهید.

تمرین چرخش مچ دست. این تمرین ساده زمانی که وقت کافی برای انجام تمرینات پیچیده‌تر در اختیار ندارید یا برای یک استراحت کوتاه در محل کار مفید است. با دست صاف و مستقیم در جلو بدن طوری که کف دست رو به پایین باشد روی صندلی بشینید یا بایستید. مچ دست را در یک دایره فرضی به سمت راست و چپ بچرخانید. باندهای کشی برای تقویت عضلات و افزایش قدرت مفید هستند. خم کردن مچ دست. بایستید، دست‌‌ها کنار بدن و از آرنج با زاویه ۹۰ درجه خم شده باشند. کف دست رو به بالا باشد. باندهای کشی را روی کف دست‌‌ها قرار داده و طرف مقابل را زیر پاهایتان بگذارید. در این وضعیت مچ دست را به سمت بالا خم کنید و سپس به وضعیت اول برگردانید. این حرکت را تکرار کنید. در انجام این حرکت دیگر قسمت‌‌های دست مثل ساعد، آرنج و بازو باید ثابت باشند. حرکت بعدی باز کردن مچ دست است. این حرکت دقیقاً مثل حرکت بالا می‌‌باشد با این تفاوت که کف دست‌‌ها رو به زمین باشد.

منبع : zendegionline

دسته بندی:سلامت , سلامت جسمی
 • تعداد بازدید : 703
 • زمان انتشار : ۰۷ خرداد ۱۳۹۵
persianteb

 1. sima گفت:

  با سلام من خانمی ۴۹ ساله هستم مدتی دست راستم هم گاهگاهی یخ میکنه و درد و دو انگشت میانیم تیر میکشه به دکتر مراجعه کردم گفتن باید عمل کنم میشه یه راهی غیر از عمل بگین من میخواستم مچ بند اتل دار پاک سمن رو بگیرم میخواستم اول با شما مشورت کنم ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. persianteb گفت:

   سلام..علت این بی حسی به طور معمول به خاطر گیر افتادن عصب داخل کانال تاندون های مچ دست هست که سندرم تونل کارپال نام داره…در حقیقت درمان اصلی این مشکل جراحی هست…اما گاهی اوقات احتمال التهاب تاندون و غلاف ان ها به دلیل مشکلات یائسگی هم وجود دارد..که تشخیص این با پزشک متخصص شما هست و احتمال زیاد با رادیوگرافی که انجام شده..برای شما مورد دوم رد شده هست…من نمیدونم تا به حال چه درمان هایی انجام دادید…اما میشه یک دوره داروهای ضد التهابی مصرف کرد و آتل هم استفاده کرد در کنارش هم فیزیوتراپی اصولی لازم هست…ممکنه با این موارد تا حدودی بهبود پیدا کنه.
   البته همه این موارد بستگی به این داره که شما چه مدت هست این مشکل رو دارید و در چه مرحله ای قرار داره..و اینکه کارهایی که روی مچ دست فشار زیاید رو اعمال میکنه..باید کنار گذاشته بشه

 2. sima گفت:

  باسلام چون من دوسال پیش عمل فیبروم انجام دادم و رحمم رو برداشتن و دیگه پریود نمیشم امکانش هست بابت این موضوع باشه چون از موقعی که این عمل رو انجام دادم دستم یخ و درد میکنه و به نظر شما پیش دکتر طب فیزیکی برم خوبه؟چون نمیخوام عمل کنم به خاطر عوارض عمل و اینکه میترسم نتیجه هم نگیرم چون یکی از بستگانم با عمل دستش نتیجه نگرفت.

  1. persianteb گفت:

   سلام دوست عزیز..به برداشتن رحم مربوط نمیشه..این حالت گیر افتادگی عصب هست یا اینکه عصب ها از ناحیه گردن تحت فشار هستن…بله متخصص طب فیزیکی و همچنین فیزیوتراپیست ماهر..میتونه کمک کننده باشه…

 3. sima گفت:

  باسپاس فراوان از پاسخ دهی خوبتون

*