مزایای حمام کردن پیش از خواب شبانه!

مجموعه: سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن, سلامت جسمی, سلامت روح و روان تعداد بازدید: 314
مزایای حمام کردن پیش از خواب شبانه!

مزایای حمام کردن پیش از خواب شبانه!

پرشین طب – سلامت پوست ، مو و ناخن | به گزارش پرشین طب؛ دوش آب سرد دوست دارید یا آب گرم؟! شاید بتوان یکی از لدت های دنیا را غوطه ور شدن در آب گرم تلقی کرد. این موضوع را علم هم ثابت کرده که دوش آب گرم مخصوصا قبل از خواب می تواند فواید زیادی بر روح و روان انسان داشته باشد. حال با هم مروری می کنیم بر بعضی از این فواید که در صدر خواص دوش آب گرم هستند:

رهاشدن از خارش پسوریاسیس
حمام آب گرم با دوقاشق روغن نارگیل یا زیتون، می‌تواند به تسکین پوسته‌های خارش‌دار ناشی از پسوریاسیس کمک کند. این روغن به‌عنوان یک مرطوب کننده به برطرف کردن پوسته‌های فلس مانند کمک کرده و احتمال عفونت پوستی را کاهش می‌دهد. زیاد در وان نمانید، روزانه بیشتر از ده دقیقه ماندن منجر به خشکی پوست می‌شود، حتی با وجود روغن. به‌جای لیف اسفنجی از یک لیف پارچه‌ای نرم استفاده کنید تا پوست‌تان کمتر ملتهب شود. بعد از حمام، از مرطوب‌کننده‌ای که پزشک‌تان توصیه کرده استفاده نمایید.

تسکین پوست خشک سرما زده
هرچند بلغور جودوسر، ضدالتهابی است که از صدها سال پیش شناخته شده، اما محققان به‌تازگی فهمیدند آون آنترامیدهای موجود در جو دوسر، به‌عنوان ترکیبات اصلی آن، پوست ملتهب و خارش‌دار را تسکین می‌دهند. مقداری جودوسرکامل را در یک لنگه جوراب تمیز و خشک گذاشته و سر آن را با یک کش لاستیکی ببندید، این جوراب را داخل وان آب‌گرم بیاندازید. ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در این وان غوطه‌ور باشید.

دست یافتن به خواب عالی شبانه
خوابیدن میان ملافه‌های خنک، به افت دمای بدن کمک می‌کند و این پیام به بدن می‌رسد که ملاتونین تولید کند، ملاتونین موجب سریع‌تر به خواب رفتن می‌شود. به همین دلیل یک حمام گرم پیش از رفتن به رختخواب، یک کمک خوب به خواب است، موقتا دمای بدن بالا می‌رود و به مرور که درهوای خنک‌تر پایین می‌آید، موجب احساس خواب آلودگی در بدن می‌شود.

تقویت مغز
با افزودن روغن‌های عصاره‌ای، فواید بیشتری هم نصیب‌تان می‌شود: مریم گلی، حافظه را تقویت می‌کند و ترنج هم استرس را کاهش می‌دهد.

در برابر سرماخوردگی از شما محافظت می‌کند
یک حمام گرم، می‌تواند گرفتگی بینی را برطرف کرده و دردهای بدن را کاهش دهد. ضمنا آرام‌سازی، موجب رهاشدن اندروفین ضددرد در مغز می‌شود.

منبع : healthmag

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “مزایای حمام کردن پیش از خواب شبانه!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار