چرا شما به نوشیدن آب بیشتری نیاز دارید؟

مجموعه: اختصاصی سایت, تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی تعداد بازدید: 126
چرا شما به نوشیدن آب بیشتری نیاز دارید؟

چرا شما به نوشیدن آب بیشتری نیاز دارید؟

پرشین طب – تغذیه و بیماری ها | به گزارش پرشین طب؛ بدن شما نمی تواند در زمانی که سلول هایتان خالی از آب است فعالیت های خود را به درستی انجام دهد. بدن شما برای زنده ماندن ساخته شده و همیشه نیاز به آب دارد. وقتی که بدن شما کم آب می شود مجبور به کاهش فعالیت های خود شده و بسیاری از کارها که سبب سوختن انرژی می شود را متوقف می کند. این کند شدن انرژی نهایتا سبب نسوختن کاری های موجود در بدن شما می شود.

جایگزین کردن آب به جای نوشیدنی های شیرین

وقتی که شما میزان زیادی آب می خورید دیگر تمایلی به استفاده از نوشابه های گازدار، آبمیوه ها و چای و قهوه ی شیرین ندارید و این امر نهایتا منجر به کاهش وزن شما می شود.

احساس سیری و تمایل کمتر به غذا خوردن

اینکه شما آب زیادی در طول روز بخورید سبب می شود که کمتر احساس گرسنگی کنید. وقتی که بدن شما نیاز به آب دارد احساس گرسنگی نیز خواهید کرد و همین سبب می شود که غذای بیشتری بخورید حتی اگر بدنتان به غذا و کالری نیازی نداشته باشد.

بدن ما روزانه به چه میزان آب نیاز دارد؟

هشت لیوان آب در طول روز به عنوان قاعده ی کلی محسوب می شود. اما هر شخص با توجه به جنسیت، اندازه کلی بدن و همچنین سطح فعالیت های روزانه خود می تواند برنامه ای برای نوشیدن آب در نظر بگیرد.

شاید حدس زده باشید که مردان بیشتر از زنان نیاز به آب دارند چرا که توده ی بدنی و ماهیچه های آنها بزرگتر است که ماهیچه های به نسبت بافت چربی مصرف آب بیشتری دارند.

افرادی که فعالیت های ورزشی دارند نیز بیشتر از کسانی که کم تحرک هستند به آب نیاز دارند. اگر شما نیز ورزش روزانه انجام می دهید باید بدانید که مقدار زیادی از آب بدن شما از طریق عرق کردن از بین می رود.

نوشیدن آب بیشتر

نوشیدن آب بیشتر

همه ی این کارها را عملی کنید

بسیاری از مردم به میزان لازم آب مصرف نمی کنند و علت اصلی آن هم این است که آنها فراموش می کنند که آب بخورند. پس بهتر است که یک تلنگر برای خود داشته باشید.

برای مثال می توانید زمانی که در حال آماده کردن وعده ی غذایی سالم برای شام خود هستید یک لیوان آب قبل از آماده شدن شامتان میل کنید.

و یا بهتر است که هنگام خواب یک بطری آب کنار تخت خود بگذارید و زمانی که از خواب بیدار شدید تمام آب بطری را بخورید. با این کار آب مورد نیاز بدن خود را افزایش می دهید قبل از اینکه کار دیگری را شروع کرده باشید.

شما با انجام دادن این کارها وزن خود را متعادل نگاه می دارید، بدنی سالم خواهید داشت اما این نکته بسیار مهم است که از خوردن آب غافل نشوید.

منبع : blogs.naturalnews

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “چرا شما به نوشیدن آب بیشتری نیاز دارید؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار