اختلال پانیک چیست؟ + اختلال پانیک و درمان آیا اختلال پانیک درمان دارد

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
آخرین مطالب
امار سایت
  • افراد آنلاین : 13
  • ورودی گوگل : 14
  • تعداد کل مطالب : 4634
  • بازدید امروز : 820
  • بازدید دیروز : 1658
  • بازدید این هفته : 2478
  • بازدید این ماه : 37466
  • بازدید کل : 6730503
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

اختلال پانیک ، درمان اختلال پانیک

اختلال پانیک چیست؟ + اختلال پانیک و درمان

اختلال پانیک در خواب آیا اختلال پانیک درمان دارد؟ می خواهیم در این نوشته در مورد اختلال پانیک مطالبی را برای شما قرار دهیم. اختلال پانیک نوعی اختلال اضطرابی می باشد که ممکن است به صورت حمله پانیک رخ دهد. اگر می خواهید در مورد این موضوع بیشتر بدانید به شما عزیزان همیشه همراه توصیه می کنیم تا انتهای نوشته با پرشین طب همراه باشید.

اختلال پانیک ، درمان اختلال پانیک

اختلال پانیک چیست؟

در مورد اختلال پانیک

حمله پانیک می تواند در هر زمان و هر کجا رخ دهد. شما حتی اگر در معرض خطر نیز نباشید، ممکن است احساس ترس و دست پاچگی کنید. اگر این نوع رویداد تصادفی حداقل دو بار برای شما اتفاق افتاده است و شما به طور مداوم نگران هستید و روال معمول خود را تغییر می دهید تا از بروز دوباره آن جلوگیری کنید، ممکن است اختلال پانیک (نوعی اختلال اضطرابی) داشته باشید. یک نفر از هر ۱۰ بزرگسال در ایالات متحده، هر ساله حملات پانیک دارد. حدود یک سوم افراد درزندگی خود یک بار آن را تجربه می کنند، اما بسیاری از آنها اختلال پانیک ندارند. فقط حدود ۳٪ ازبزرگسالان آن را دارند، و در زنان بیشتر از مردان است.

نشانه ها

حمله پانیک، یک احساس ناگهانی و شدید از ترس است. شما حداقل ۴ یا بیشتر از ۴ علامت از نشانه های زیر را خواهید داشت:

– تپش یا ضربان قلب سریع / – تعریق / – لرزش یا تکان خوردن / – نفس های کوتاه و منقطع یا یک احساسی از خفه شدن / – احساس خفگی / – درد در قفسه سینه / – تهوع و یا درد معده / – احساس سرگیجه یا ضعف / – احساس لرز و یا به طور متناقض احساس گرمای شدید / – احساس بیحسی و گزگز یا سوزش در بدن / – احساس غیر واقعی یا انفصال / – ترس از دست دادن کنترل یا دیوانه شدن / – ترس از مرگ

حمله معمولا ۵ تا ۱۰ دقیقه طول می کشد، اما ممکن است تا چند ساعت ادامه یابد. این حمله می تواند طوری احساس شود که گویی شما دچار حمله قلبی یا سکته مغزی هستید. بنابراین افراد مبتلا به حملات پانیک، برای بررسی و ارزیابی، اغلب در اتاق اورژانس به سر می برند. اگر اختلال هراس درمان نشده باقی بماند، گاهی می تواند به آگورافوبیا، یک نوع ترس شدید از ماندن در بیرون و یا قرار گرفتن در فضاهای محصور، منجر شود.

اختلال پانیک ، درمان اختلال پانیک

دلایل اختلال پانیک

پزشکان دقیقا نمی دانند که دلیل اختلال هراس چیست. محققان دریافته اند که این اختلال می توانددر خانواده ها به جریان بیفتد، اما آنها مطمئن نیستند که چقدر از این اختلال، به خاطر ژن های شمایا محیطی است که در آن رشد کرده اید. مغز افراد مبتلا به اختلال هراس ممکن است در پاسخ به ترس بسیار حساس باشد.

به نوبه خود، مصرف مواد مخدر یا الکل به عنوان تلاشی برای مقابله با اختلال هراس ، می تواندنشانه ها را بدتر کند. افراد مبتلا به این اختلال اغلب افسردگی عمده ای دارند. اما هیچ شواهدی وجود ندارد که داشتن یک وضعیت، موجب بروز وضعیت دیگر شود.

تشخیص

آزمایشات آزمایشگاهی مخصوصی برای تشخیص اختلال پانیک وجود ندارد. پزشک احتمالا شما رامورد معاینه قرارمی دهد تا مطمئن شود شما دارای موارد دیگر احتمالی درمورد سلامتی نیستید.اگر دو یا چند حمله هراس تصادفی داشته باشید و در ترس از تکرار آن زندگی کنید، احتمالا مبتلا به اختلال پانیک هستید.

درمان

پزشک شما ممکن است شما را به یک روانپزشک ارجاع دهد. او ممکن است یک نوع درمان موثربه وسیله گفتگو به نام درمان رفتاری شناختی را توصیه کند. با این روش درمانی، شما می توانیدیاد بگیرید که چگونه افکار و رفتارهای ناسالمی را که باعث حملات هراس می شوند، تغییر دهید. پزشک شما همچنین ممکن است داروهای ضد افسردگی و ضد اضطراب را تجویز کند.

اگر لازم باشد، شما می توانید داروهای ضد افسردگی را برای چند سال مصرف کنید. داروهای ضد اضطراب می توانند در کوتاه مدت به شما کمک کنند. تغییراتی در سبک زندگی، مانند کاهشکافئین، ورزش کردن و تمرینات تنفس عمیق نیز ممکن است به شما کمک کند.

اختلال پانیک ، درمان اختلال پانیک

درمان حملات پانیک

دارو درمانی، توان بخشی و روش های آرام سازی (relaxation) است که می تواند به شما در کنترل حملات پانیک کمک فراوانی کند. نکات دیگری که می تواند آرامش بیشتری به فرد دچار حمله دهد شامل این موارد است: اطمینان دادن به بیمار مبنی بر اینکه این علایم مربوط به یک بیماری شناخته شده است و باعث مرگ نخواهد شد، تشویق بیمار به تنفس آرام و عمیق در مواقع تنگی نفس، اجتناب از مصرف کافئین و نیکوتین. دارو درمانی آلپروزولام و پاروکستین از داروهای مورد استفاده در درمان اختلال و حملات پانیک هستند.

درمان شناختی- رفتاری با گروه درمانی و خانواده درمانی به بیمار و خانواده اش کمک می کند که خود را با واقعیت وجود این اختلال در فرد بیمار و مشکلات روانی- اجتماعی ناشی از آن سازگار سازند. دوره درمان پس از بهبود اولیه که حدود یک ماه طول میکشد، در حدود ۸ تا ۱۲ ماه است.

اختلال پانیک

  • تعداد بازدید : 53
  • زمان انتشار : ۱۱ بهمن ۱۳۹۶
persianteb


*