خواص تخم هندوانه + خواص تخم هندوانه در بارداری

مجموعه: مواد غذایی, میوه ها و سبزیجات تعداد بازدید: 231
خواص تخم هندوانه + خواص تخم هندوانه در بارداری

خواص تخم هندوانه + خواص تخم هندوانه در بارداری

خواص تخم هندوانه برای سلامتی می خواهیم در این نوشته در مورد خواص تخم هنداونه مطالبی را برای شما قرار دهیم ، تخم هندوانه چه خاصیتی برای سلامت بدن دارد؟ در صورتی که در مورد این موضوع اطلاعاتی می خواهید یا به دنبال یک تحقیق جامع و کامل از آن هستید به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای نوشته با پرشین طب همراه باشید.

تخم هندوانه ، فواید تخم هندوانه

خواص تخم هندوانه

در مورد تخم هندوانه

هندوانه از جمله میوه های شیرین است که به خاطر داشتن طعم مطلوب طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است. هندوانه میوه ای پر آب و بسیار مفید است؛ متاسفانه ای از افراد عادت دارند تا تخمه های این میوه دور بریزند و از مصرف آن خودداری می کنند. در ادامه قصد داریم تا به بررسی خواص و فواید این تخمه های کوچک بپردازیم. تخمه های اين ميوه پر از مواد مغذي مثل اسيدهاي چرب، پروتئين هاي مورد نیاز و مواد معدني زیادی است. اين دانه ها غني از ويتامين ها مانند تيامين، نياسين، فولات و مواد معدني مانند منيزيم، پتاسيم، منگنز، آهن، روي، فسفر و مس است.

تخم هندوانه ، فواید تخم هندوانه

تخم هندوانه و این همه خواص طلایی برای سلامتی

مواد مغذی موجود در تخمه هندوانه
واقعیت این است که تخمه هندوانه هنگامی که خشک شده و بو داده شود، یک میان وعده غنی است. وزارت کشاورزی ایالات متحده آمریکا the United States Department of Agriculture، لیستی از مواد مغذی موجود در تخمه هندوانه تهیه کرده است:

پروتئین موجود در تخمه هندوانه
تخمه های هندوانه غنی از پروتئین هستند، ۱ لیوان تخمه خشک شده حاوی ۳۰,۶ گرم پروتئین است که ۶۱ درصد نیاز روزانه ما را تامین می کند. پروتئین موجود در تخمه های هندوانه حاوی چندین اسید آمینه است که یکی از آن ها آرژنین arginine است. با این که بدن مقداری آرژنین تولید می کند، مرکز تحقیقاتی Medline Plus می گوید که ولی وجود آرژنین اضافه می تواند به بسیاری از فرایندها در بدن کمک کند و حل برخی از مشکلات جسمی را تسهیل نماید. برخی از خواص درمانی آرژنین شامل: تنظیم فشار خون و درمان بیماری عروق کرونر قلب است.
دیگر اسید آمینه های تشکیل دهنده پروتئین تخمه هندوانه:

تریپتوفان tryptophan / گلوتامیک اسید glutamic acid / لیزین lysine / ویتامین B

تخمه هندوانه همچنین سرشار از ویتامین های گروه B هستند. انجمن سرطان آمریکا The American Cancer Society گزارش می دهد که ویتامین B برای تبدیل مواد غذایی به انرژی و دیگر عملکردهای مهم بدن لازم است. بیشترین ویتامین B موجود در تخمه هندوانه نیاسین niacin است،۱ فنجان تخمه خشک شده هندوانه حاوی ۳,۸ میلی گرم نیاسین است که ۱۹ درصد نیاز روزانه را تامین می کند. نیاسین برای حفظ سیستم عصبی، سیستم گوارشی و سلامت پوست مهم است.
دیگر ویتامین های گروه B تخمه های هندوانه:

فولات folate / تیامین thiamin / ریبوفلاوین riboflavin / ویتامین B۶ / اسید پانتوتنیک pantothenic acid

تخم هندوانه ، فواید تخم هندوانه

مواد معدنی
مواد معدنی موجود در تخمه هندوانه فراوانند. منیزیم فراوان ترین ماده معدنی موجود در تخمه هندوانه است. مقدار ۵۵۶ میلی گرم یا ۱۳۹ درصد نیاز روزانه آن هم فقط در ۱ فنجان تخمه خشک شده هندوانه. بر اساس گزارش موسسه ملی بهداشت the National Institutes of Health، منیزیم به تنظیم فشار خون و سوخت و ساز کربوهیدرات ها کمک کرده و تاثیر مثبت بر قند خون دارد.

دیگر مواد معدنی موجود در تخمه های هندوانه:
فسفر / آهن / پتاسیم / سدیم / مس / منگنز / روی / چربی ها

شگفت انگیز ترین نکته در مورد دانه هندوانه مقدار چربی موجود در آن است. در یک فنجان تخمه خشک شده هندوانه ، ۵۱ گرم چربی است که ۱۱ قسمت آن چربی اشباع است و سایر چربی ها تک غیر اشباع ، چند غیراشباع و اسیدهای چرب امگا ۶ می باشد. انجمن قلب آمریکا The American Heart Association گزارش می دهد که چربی های تک و چند غیر اشباع کلسترول خون را کاهش می دهند و اسیدهای چرب امگا۶ می توانند در کاهش فشار خون موثر باشند. تنها اشکال مصرف تخمه هندوانه در مقدار کالری موجود در ۱ لیوان آن است – با مصرف یک لیوان تخمه هندوانه بیش از ۶۰۰ کالری دریافت خواهید کرد.

تخم هندوانه

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “خواص تخم هندوانه + خواص تخم هندوانه در بارداری”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار