درمان سنتی تحریک و التهاب معده با دارچین

مجموعه: طب سنتی تعداد بازدید: 169
درمان سنتی تحریک و التهاب معده با دارچین

درمان سنتی تحریک و التهاب معده با دارچین

پرشین طب – طب سنتی | به گزارش پرشین طب؛ واژه آنفولانزا زیاد به گوشمان خورده است. اما آیا از آنفولانزای معده چیزی می دانید؟! این آنفولانزا، همان التهاب معده و شاید روده است، که به دلیل باکتری یا انگلی از طریق غذا یا آب به بدن منتقل می شود. علائمی چون تهوع و استفراغ می تواند دلیل بر این نوع آنفولانزا باشد. در این مطب بیشتر در خصوص این التهاب معده صحبت خواهیم کرد. همچنین خواهیم گفت که دارچین می تواند راه علاج خوبی برای این آنفولانزا باشد.

علائم آنفولانزای معده

•    تهوع
•    استفراغ
•    اسهال
•    طعم بد دهان
•    نفخ
•    تب ۳۸ درجه ی سانتی گراد یا بالاتر
•    تورم شکم یا درد در قسمت پایین و راست شکم
•    کم آبی بدن

چرا دارچین درمان مؤثری برای آنفولانزای معده است؟

۱- دارچین یک نوع ضدباکتری قوی است که باکتری های درون معده را نابود می کند. تحقیقات نشان می دهند که دارچین یکی از مؤثرترین مواد طبیعی در برابر باکتری های اشریشیا کلی، سالمونلا و کمپیلوباکتر است.

۲- دارچین با ویروس ها مقابله می کند. تحقیقات نشان می دهند که سینامالدئید موجود در دارچین با آدنوویروس مقابله می کند.

۳- دارچین زود تأثیر می گذارد. درمان های دیگر همچون زنجبیل برای بیماری های معدوی مفید هستند اما دارچین زودتر عمل می کند. تنها چند دقیقه پس از مصرف دارچین، حال شما (به خصوص حالت تهوع شما) بهتر خواهد شد.

۴- دارچین طبع گرم دارد. این به این معنا است که دارچین می تواند لرز و درد را کاهش دهد و حال شما را بهتر کند.

۵- نفخ و ورم را کاهش می دهد. تنها چند دقیقه پس از نوشیدن دمنوش دارچین، شروع به آروغ زدن خواهید کرد و گازهای معده دفع می شوند. این نشان دهنده ی کشته شدن باکتری هاست.

چگونه از دارچین برای رفع آنفولانزای معده استفاده کنیم؟

۱- دمنوش چوب دارچین. راحت ترین و مؤثرترین راه استفاده از دارچین، جوشاندن چوب دارچین است. پس از جوشاندن آن، کمی عسل به آن اضافه کنید. عسل باعث می شود که همه ی ویروس ها به سطح روده بیایند و دارچین هم آن ها را از بین می برد.

۲- چای سیاه دارچینی. چند چوب دارچین را به چای همیشگی خود اضافه کنید و آن را دم کنید.

۳- دمنوش پودر دارچین. اگر چوب دارچین نداشتید، از پودر دارچین استفاده کنید. ۱٫۵ فنجان آب را بجوشانید و یک قاشق چای خوری پودر دارچین به آن اضافه کنید و بگذارید ۵ دقیقه دم بکشد.

دمنوش را با استفاده از تور، صاف کنید. یک قاشق چای خوری عسل را به آن اضافه کنید و آن را بنوشید. پودر دارچین روغن چندانی ندارد و به اندازه ی چوب دارچین مؤثر نیست اما بی تأثیر هم نیست. دقت کنید که از پودر دارچین مرغوب استفاده کنید زیرا دارچین های ارزان قیمت تأثیر چندانی نخواهند داشت.

۴- زنجبیل و دارچین. زنجبیل تازه ی رنده شده یا خرد شده  نیز یکی از بهترین چیزهایی است که می توان به دارچین اضافه کرد. زنجبیل آرام بخش معده است و ترکیب آن با دارچین، بسیار مؤثر است.

۵- نمک و شکر با دارچین. ¼ قاشق چای خوری نمک و یک قاشق چای خوری شکر یا عسل را به یک فنجان دمنوش دارچین اضافه کنید تا به حفظ تعادل مایعات بدن کمک کند.

منبع : baghdaroo

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “درمان سنتی تحریک و التهاب معده با دارچین”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار