آموزش روش صحیح شستشوی موی سر

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 339
آموزش روش صحیح شستشوی موی سر

آموزش روش صحیح شستشوی موی سر

پرشین طب – پزشکی | به گزارش پرشین طب شاید با خود بگویید که شستن موی سر دیگه آموزش نمی خواهد اما طبق پژوهش محققان از هر ۱۰ خانم ۷ نفر موهای خود را به صورت صحیح نمی شویند ، این موضوع شاید برای خیلی از افراد اتفاق بیفتد ، برای سلامت موها باید سعی کنید که موهای خود را به صورت صحیح بشویید. در این نوشته می خواهیم آموزش روش صحیح شستشوی موی سر را به شما عزیزان آموزش دهیم.

با آب گرم موها را خیس کنید

همه ما درباره مضرات آب گرم هنگام شستشو مو شنیده‌ایم. شاید خیلی‌ وقت‌ها هم تلاش کرده‌ایم که موهایمان را با آب سرد بشوییم.  اما نکته اصلی این است که منظور آب داغ، آب خیلی داغ و سوزان نیست. منظور آب گرمی است که باعث شود منفذهای چربی کف سر باز شود و آلودگی‌روی موها از بین برود نه آب خیلی داغ و نه خیلی سرد که باعث کدر شدن رنگ مو هم می‌شود. گرمای آب باعث می‌شود که مواد مغذی ماسک مو و نرم‌کننده شما جذب شود.

کف سر را بشویید نه فقط موها را

رسم عموم این است که شامپو را به موها زده و موها را با شامپو کفی کنید اما این رسم اشتباه است. کف سر خود را هنگام شامپو زدن ماساژ دهید نه موها را. ریشه مو وکف سر را شامپو بزنید و با آب گرم آبکشی کنید(دوباره تاکید می‌کنم منظور آب داغ و سوزنده نیست). اگر موهای بلند دارید اول کف سر را شامپو بزنید و ماساژ دهید بعد به آرامی انتهای مو را بشویید. احتیاجی نیست مو را چند بار شامپو بزنید و یا مقدار زیادی شامپو مصرف کنید.حتی اگر روی طریقه مصرف شامپو نوشته باشند دو بار موها را شامپو بزنید. خودتان می‌دانید اینها برای مصرف بیشتر محصولات این طرز استفاده را می‌نویسند استفاده زیاد از شامپو، مواد و چربی مفید مو را از بین می‌برد و باعث خشکی و شوره و ریزش مو می‌شود.

نرم‌کننده را به هیچ‌وجه به کف سرتان نزنید

اگر موهای چرب و یا خشک دارید هیچ فرقی نمی‌کند زدن نرم کننده به ریشه مو باعث چرب شدن موها و ریزش آنها می‌شود. حتما می‌دانید که شامپو زدن هر روزه مو هم برای موها بسیار مضر است. پس بهترین کار این است که از نیمه موها نرم کننده را بزنید و تا می‌توانید کف دستتان بریزید و با کف دست موها را ماساژ دهید. ترکیب سرکه سیب و آب نرم‌کننده طبیعی برای مو است که برای ریشه مو هم مضر نیست. بعد از ماساژ با آب گرم موها را آبکشی کنید.

موهای خود را آب سرد براق کنید

این قست کمی شجاعت می خواهد اما اگر امتحان کنید حتما سرمای آن را به جان می‌خرید بعد از شستشو و آب‌کشی با آب گرم در نهایت موهای خود را با آب کاملا سرد آب‌کشی‌ کنید. این کار رنگ موهای شما را شفاف و حالت مو را زیبا می‌کند حتما امتحان کنید.

اول از نرم‌کننده استفاده کنید

این قانون برای همه خانم‌ها نیست. خانم‌هایی که موهای خیلی بلند دارند و یا و یا موهای وزی دارند که به راحتی نمی توانند بشویند بهتر است قبل از اینکه شامپو معمولی خود را بزنند با نرم کننده موها را نرم کنند. با این کار مانع از آسیب زیاد به موها می‌شوند و راحت تر می‌توانند موهای بلند خود را بشویند. تجربه ثابت کرده‌است که بهتر از شامپوهایی که نرم کننده دارند استفاده نشود اگر موهای شما احتیاج به نرم کننده دارد آن را جدا خریداری کنید و همانطور که گفتیم کاملا متفاوت از شامپو روی موی سر استفاده کنید.

شاید این حرفها را در ظاهر خیلی ها بدانند اما تبدیل کردن آنها به عادت شستشوی مو کمی زمان می‌برد. چقدر موهای خود را به همین شیوه می شویید؟ حتما این نکات را تبدیل به عادت شستشوی خود کنید تا تفاوت آن را با حمام‌های قبلی‌ متوجه شوید.

منبع : hidoctor

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آموزش روش صحیح شستشوی موی سر”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار