نسخه طب سنتی برای درمان شوره سر

مجموعه: سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 261
نسخه طب سنتی برای درمان شوره سر

نسخه طب سنتی برای درمان شوره سر

پرشین طب – سلامت پوست و مو | به گزارش پرشین طب؛ درمان شوره سر امکان پذیر می باشد. در این نوشته می خواهیم به روش های درمان شوره سر بپردازیم. طب سنتی برای درمان شوره سر پیشنهادهایی دارد. شما می توانید برای درمان های خانگی شوره سر از روش های گفته شده در زیر استفاده کنید. در صورتی که از این روش ها به نتیجه نرسیده اید بهتر است از روش های شیمیایی و استفاده از شامپوها استفاده کنید.

علت بروز شوره سر در طب سنتی، خشکی پوست سر است که دلیل آن مزاج گرم و خشک (مزاج صفراوی) یا مزاج سرد و خشک (مزاج سوداوی)است.  غلبه این ۲ مزاج باعث خشکی پوست، به‌ویژه در ناحیه سر و پوسته‌پوسته شدن لایه رویی پوست (اپیدرم) و بروز شوره می‌شود. در طب سنتی گفته می‌شود که برای درمان باید از روغن‌های اصلاح‌کننده مزاج استفاده کرد.

اگر مزاج شما گرم و خشک است، مصرف روغن با مزاج سرد و مرطوب مثل روغن گل‌سرخ یا روغن گل‌بنفشه تجویز می‌شود. اگر مزاج سرد و خشک است، روغن‌هایی با مزاج گرم و مرطوب مثل روغن زیتون، سیاهدانه و بادام تلخ توصیه می‌شود.

درمان شوره سر

درمان شوره سر

بیشتر بخوانید : شوره سر را با نمک درمان کنید!

روغن بادام شیرین و گل‌بنفشه البته از جمله روغن‌هایی هستند که برای هر فردی با هر نوع مزاجی توصیه می‌شوند و درمان‌کننده شوره سر هستند. شما می‌توانید قبل از استحمام، این روغن‌ها را به سرتان بزنید و بعد از ۳۰ دقیقه سر خود را بشویید، اما اگر با چربی مو مشکل ندارید، می‌توانید این کار را بعد از حمام کردن انجام دهید. در این صورت، روغن مدت بیشتری روی سرتان می‌ماند و تاثیر آن بیشتر می‌شود.

شما می توانید این روش ها را در منزل امتحان کنید و نتیجه کار را با ما در میان بگذارید.

منبع : alodoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نسخه طب سنتی برای درمان شوره سر”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار