مسواک بهترین مکان برای انتقال باکتری

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 176
مسواک بهترین مکان برای انتقال باکتری

مسواک بهترین مکان برای انتقال باکتری

پرشین طب – پزشکی | به گزارش پرشین طب استفاده کردن از مسواک شخصی یه موضوع روشن و قابل درک می باشد ، باید توجه داشته باشید که محل قرار گیری مسواک در سرویس بهداشتی بسیار مهم می باشد ، استفاده کردن از یک دستشویی مشترک می تواند انتقال میکروب را به همراه داشته باشد. ازین رو مسواک بهترین مکان برای انتقال باکتری ها می باشد. در این نوشته سعی کردیم در این مورد توضیحات بیشتر و بهتری را ارائه کنیم.

اگر از دستشویی مشترک استفاده می کنید پس باید مراقب جایی که مسواک را در آن نگه می دارید باشید. محققان متوجه شدند که مسواک می تواند حامل بالقوه ای برای انتقال باکتری های بیماری زا باشد. محققان شواهدی از انتقال باکتری های کلیفرم مدفوعی در دستشویی های مشترک پیدا کردند.

لائورا آبر می گوید:نگرانی اصلی وجود مدفوع خودتان روی مسواک نیست، بلکه وقتی مسواک در معرض مدفوع شخص دیگری (که حاوی باکتری، ویروس یا انگل است) و بخشی از فلور طبیعی شما نیست، قرار می گیرد، اهمیت بیشتری پیدا می کند. در این مطالعه، همه مسواک های شرکت کنندگان که از دستشویی های مشترک استفاده می کردن جمع آوری شد و متوسط کارکنان دستشویی های دانشگاه Quinnipiac جمعا ۹٫۴ نفر بود.

حداقل ۶۰ درصد از این مسواک های جمع آوری شده ، آلوده به کلیفرم های مدفوعی بودند. آبر می گوید:پوشاندن سر مسواک هم باعث محافظت در برابر رشد باکتری ها نشده بود، برعکس باعث شده بود که محیط مناسب تری برای رشد باکتری به وجود آورده و تا استفاده بعدی مسواک مرطوب باقی بماند.

در این زمینه اقدامات بهداشتی بهتری به افرادی که از دستشویی های مشترک استفاده می کردند توصیه شده و البته اقداماتی هم برای نگهداری مسواک برای حفظ بهداشت شخصی گوشزد شده است. مسواک منابع آلودگی شناخته شده اند. دانشمندان از سال ۱۹۲۰ به این امر مظنون شدند که استفاده مجدد از مسواک می تواند منبع احتمالی عفونت در دهان باشد. منابع بالقوه ای برای آلودگی در سر مسواک وجود دارد، نگهداری مسواک بدون درپوش در دستشویی آن را در برابر آلودگی ها آسیب پذیر تر می کند. نتایج این تحقیق در نشست سالانه انجمن آمریکایی میکروبولوژی در لوییزیانا ارائه شده است.

منبع : hidoctor

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مسواک بهترین مکان برای انتقال باکتری”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار