این کارها را انجام می دهید؟ پس شاد نیستید!

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت روح و روان تعداد بازدید: 85
این کارها را انجام می دهید؟ پس شاد نیستید!

این کارها را انجام می دهید؟ پس شاد نیستید!

پرشین طب – سلامت روح و روان | به گزارش پرشین طب؛ اگر می خواهید واقعا انسان شادی باشید در ابتدا باید اصول اولیه را در نظر بگیرید : بیشتر خندیدن ، تمرین بیشتر و ازهمه مهم تر اینکه خودتان بخواهید. اما اگر واقعا تبدیل شدن به یک انسان شاد جزو اهداف سال پیش رو است باید کارهایی را انجام ندهید. در این مطلب به شما این نباید ها را خواهیم گفت.

افراد شاد بیش از حد صفحات اجتماعی شان را چک نمی کنند

پشت چراق قرمز در اتاق انتظار یا هنگام خواب شروع به چک کردن صفحات اجتماعی می کنیم ، این اتفاق به طور مستمر حالت اعتیاد آوری را برای ما ایجاد می کند. وقتی که بی هدف صفحات را بالا و پایین می کنیم حس خوبی در آن لحظه نداریم ، البته در بیشتر اوقات. به گفته ی یکی از مدیران یک شبکه ی سلامت : من در زمانی که در یک موقعیت شاد هستم تمایل کمتری نسبت به استفاده از فیسبوک دارم و همچنین سعی می کنم که در لحظه زندگی کنم، روی کاری که انجام می دهم و یا کسی که با من هست تمرکز کنم.

آنها فراموش نمی کنند که باید استراحت کنند

مردم خوشحال می دانند که چگونه به صورت مودبانه نه بگویند. چرا که آنها می دانند انجام کارها زمانی به نجو احسن خواهد بود که طبق برنامه ریزی باشد. به گفته ی یک محقق نمی توان بدون برنامه ریزی در سرکار حاضر شد. بهتر است که در بین جلسات خود چند دقیقه ای وقفه بیاندازید و روی تنفستان تمرکز کنید. این کار باعث می شود که احساس آرامش خود را بازیابید.

آنها از اینکه همه چیز طبق برنامه پیش نرود ناراحت نمی شوند

وقتی که برنامه ریزی ها طبق پیش بینی جلو نمی رود و یا زمانی که نتیجه ی مورد نظر حاصل نمی شود مردم شاد و خوشحال به دنبال راه حل منطقی و دلیل قانع کننده می گردند و مانع از بروز افکار خشمگین می شوند و هیچ گاه به خود نمی گویند که چرا این اتفاق باید برای من رخ دهد؟

شاد

شاد

آنها خود را با دیگران مقایسه نمی کنند

یکی دیگر از معایب شبکه های اجتماعی این است که شما به سادگی می توانید خود را با دیگران مقایسه کنید و این موضوع می تواند روی مسئله ی خوشحالی شما تاثیر بدی بگذارد. بجای اینکه معایب خود را ببینید و با دیگران مقایسه کنید ، بهتر است که روی حقیقت خود متمرکز شوید.

آنها فراموش نمی کنند که باید موفقیت دیگران را جشن بگیرند

وقتی که یک انسان شاد شاهد برنده شدن شخص دیگری در قرعه کشی می شود احساس خوشحالی می کند و به او تبریک می گوید. اما انسان های ناراحت اینگونه نیستند ، دنیای آنها کوچک است و در آن برنده شدن دیگران کمی ترسناک به نظر می رسد. دنیای افراد شاد بزرگ و وسیع است.

منبع : prevention

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “این کارها را انجام می دهید؟ پس شاد نیستید!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار