چهره خود را با این‌ مدل موها جوان‌تر کنید!

مجموعه: سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 282
چهره خود را با این‌ مدل موها جوان‌تر کنید!

چهره خود را با این‌ مدل موها جوان‌تر کنید!

پرشین ظب – سلامت پوست ، مو و ناخن | به گزارش پرشین طب؛ مرتب کردن موها یکی از نشانه های شخصیت است. این امر حتی در خانم ها که معمولا از پوشش هم استفاده می کنند رواج دارد. امروزه انواع و اقسام مدل برای کوتاه کردن موها وجود دارد. اما آیا می دانید که بهترین روش ها یا مدل ها برای کوتاه کردن مو کدام است. ما به شما خواهبم گفت.

۱- لیرهای بلند

چرا ظاهر را جوان تر نشان می دهد

ریزش موی شدید به دلایل ژنتیکی اتفاق می افتد اما برای اغلب ما نازک شدن موها در حدود سنین پس از ۴۰ سالگی رخ می دهد. لیرهای بلند با افزودن حجم در قسمت تاج و کناره های سر حجم از دست رفته ی مو را جبران می کنند.

این مدل مناسب شماست اگر…

مدل موهایتان که زیر شانه هایتان است، سن شما را بیشتر نشان می دهد امّا نمی خواهید بلندی موها کوتاه شود. این لایه ها به صورت شکل می دهند و ظاهر مو را مرتب می کنند.

از آرایشگرتان چه بخواهید

لیرهای بلند در تمام قسمت های مو، لیرهای کوتاه تر در اطراف صورت که تا استخوان گونه هستند و بلندی آن تا استخوان فک، نیمه گردن و سر شانه می رسد. چند تکه مو هم تا سطح چشم ها خرد شده اند تا توجه به چشم ها جلب شود.

راز حالت دهی به این مدل

این مدل مو را مدرن نگه دارید، بعد از اینکه مو را با برس گرد سشوار کشیدید، با یک برس صاف شانه اش کنید تا صاف و خوش حالت شود.

۲- لیرهای زیادِ کوتاه و بلند

چرا ظاهر را جوان تر نشان می دهد: موها پس از ۴۰ سالگی نازک می شوند (هر چند موهای سفید معمولاً ضخیم می مانند). این مدل لیر، نمی گذارد موها به دلیل سنگینی وزنشان به پایین بیفتد و به ریشه ها حجم می دهد و ظاهر موها را نیز ضخیم تر می کند.

این مدل مو مناسب شماست اگر…

وقت سشوار کشیدن ندارید. آب اضافی مو را با یک تی شرت بگیرید سپس دستان تان را به یک لوسیون نرم کننده آغشته کنید و انگشتان تان را بین موها بکشید.

از آرایشگرتان چه بخواهید

مدل مویی با بلندی متوسط، لیرهای کوتاه اطراف صورت که به تدریج به سمت پشت سر بلند تر می شوند. امتیاز ویژه ی این مدل مو: چتری، چروک های روی پیشانی را می پوشاند. چتری های یکدست و یکسره صاف، برای صورت های باریک تر مناسب اند و چتری های کج هم برای صورت های گرد.

پیشنهاد

محصولات حالت دهنده ی مو که حاوی پروتئین هستند، تارهای مو را می پوشانند و موها از آن چه که هستند، ضخیم تر به نظر می رسند.

راز حالت دهی به این مدل مو

با استفاده از دیسپانسر، فر طبیعی موهایتان را حفظ کنید.

۳- مدل موی باب بلند

چرا ظاهر شما را جوانتر نشان می دهد

لایه ی خارجی پوست بعد از چهل سالگی آسیب پذیر تر می شود و کاهش پروتئین کراتین، مو را ضعیف تر می کند و حالت ارتجاعی آن کاهش می یابد؛ پس در شرایط استرس و یا وقتی که مو کشیده می شود، شکننده تر می شود.
در مدل موی باب بلند، پایین موها پر پشت و ضخیم به نظر می رسد و موها را سالم و با همان شادابی دوران ۲۰ سالگی تان نشان می دهد.

این مدل مو مناسب شماست اگر…

می خواهید موهایتان را کوتاه کنید، اما نه خیلی کوتاه. این مدل مو که قسمت های جلوی آن بلندتر است، اندازه ای متوسط دارد. اگر می خواهید موهایتان را فقط با فرو بردن انگشتان تان در بین موها حالت دهید و زمان زیادی صرف آن نکنید، این مدل برای شما مناسب است هرچند ظاهر آن با سشوار کشیدن هم بسیار زیبا می شود.

از آرایشگرتان چه بخواهید

مدل موی باب که بالا و یا کمی پایینتر از سرشانه تان (نه خیلی بلندتر) است، در قسمت پشت گردن و جلوی موها هم کمی لیر دارد.
پیشنهاد: وقتی از وسایل حالت دهنده ی مو استفاده می کنید، درجه آن را کم کنید و قبل از آن از اسپری های مخصوص محافظ مو استفاده کنید.

۴- مدل موی پیکسی

چرا ظاهرتان را جوان تر نشان می دهد

از دست دادن طبیعی اسیدهای چرب و پروتئین های کراتین، مو را آسیب پذیر تر می کند و کارهایی که قبلا روی موها انجام داده اید مانند رنگ کردن و حرارت، سطح مو را خشن می کند و به قشر داخلی آن آسیب می زند. علاوه بر این، موهای سفید طبیعی شما نور را مانند قبل منعکس نمی کند. مدل موی پیکسی، درخشش مو را افزایش می دهد و با کوتاه شدن موهایی که چندین سال با حرارت و مواد شیمیایی آسیب دیده اند، بافت مو را زیباتر نشان می دهد.

این مدل مو مناسب شماست اگر…

وقت ندارید و یا نمی خواهید برای حالت دادن به موهایتان وقت زیادی اختصاص دهید فقط کافی است موهایتان را بشویید و شانه کنید، همین.

از آرایشگرتان چه بخواهید

مدل موی پیکسی! بله ساده و روشن است اما به او بگویید که می خواهید موها به ویژه قسمت جلوی آن تا چه اندازه بلند باشد. همچنین می توانید چتری کج هم داشته باشید تا ظاهر مو زنانه تر شود.

پیشنهاد

اگر می توانید چند روز موها را شامپو نزنید تا از چربی طبیعی کف سر استفاده کنید. در این روزها موها را شانه کنید تا این چربی بین موها پخش شود.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “چهره خود را با این‌ مدل موها جوان‌تر کنید!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار