۴ خاصیت فوق العاده زردچوبه را بدانید!

مجموعه: اختصاصی سایت, تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی تعداد بازدید: 159
۴ خاصیت فوق العاده زردچوبه را بدانید!

۴ خاصیت فوق العاده زردچوبه را بدانید!

پرشین طب – تغذیه و بیماری ها | به گزارش پرشین طب؛ معمولا استفاده از زردچوبه در انواع و اقسام غذاها رایج است. خانم های خانه از زردچوبه به کرات استفاده کرده چر که فواید زیادی برای بدن دارد. در اینجا می خواهیم به ۴ خاصیت خارق العاده از زردچوبه اشاره کنیم.

خاصیت ضد التهابی طبیعی

کورکومین دارای خاصیت ضد التهابی بسیار قوی می باشد. این مواد تشکیل دهنده در سطح سلولی شروع به کار کرده و علل هایی که سبب التهاب می شوند را مسدود می کنند. کورکومین نقش محوری در مسدود سازی NF-KB دارد. NF-KB باعث بروز التهاب در افراد شده و نقش فعالی در بسیاری از بیماری های مزمن دارد. بسیاری از داروهای ضد التهابی عوارض جانبی دارند اما زردچوبه بدون هیچ عارضه ای بوده و درمانی طبیعی است.

افزایش توان و عملکرد مغز و جلوگیری از بیماریه ای مغزی

Brain-Derived Neurotrophic Factor یا (BDNF) به مرتبط سازی سلول های عصبی به شیوه ی جدید کمک می کند. در حقیقت نوعی هورمون رشد است که در مغز فرد فعل و انفعالاتی را انجام می دهد. وقتی که ترشح این هورمون تا حدی کاهش پیدا می کند، مشکلات مغزی از جمله آلزایمر برای فرد به وجود می آید. تحقیقات ثابت کرده که کورکومین می تواند سطح BDNF را افزایش دهد. به کمک کورکومین می توان سن مغز و همچنین ویژگی های مغز را همیشه در حالت عالی نگاه داشت. زردچوبه در تقویت حافظه نقش مهمی داشته و باعث بهبود دیگر عملکردهای مغزی می شود.

افزایش آنتی اکسیدان در بدن

اکسیداتیو یکی از اصلی ترین عوامل بروز پیری و سایر بیماری ها در افراد است. هرچه میزان رادیکال های آزاد در بدن بیشتر باشد، فرایند پیری نیز سریع تر می شود. وظیفه ی آنتی اکسیدان ها کاهش رادیکال های آزاد و در نتیجه کاهش آسیب های این رادیکال ها در بدن است. کورکومین جزو آنتی اکسیدان های بسیار قوی و موثر در از بین بردن رادیکال های آزاد و کاهش اثرات آن است. علاوه بر کورکومین، سایر مواد تشکیل دهنده ی زردچوبه نیز باعث تحریک مکانیسم تولید آنتی اکسیدان در بدن می شوند.

خاصیت فوق العاده زردچوبه

خاصیت فوق العاده زردچوبه

منبع بسیار مناسب از مواد ضد سرطان

طی تحقیقاتی که صورت گرفته کورکومین موجود در زردچوبه در درمان و همچنین پیشگیری از سرطان بسیار مفید می باشد. مواد گیاهی کمک می کنند تا رشد سرطان محدود شده و سطح سلول های سرطانی افزایش پیدا نکند. رشد سلول های سرطانی را کاهش داده و باعث کشتن سلول های سرطانی و مراقبت از متاستاز می شود. کورکومین تغییراتی را در سطح مولکولی ایجاد می کند که احتمال بروز سرطان را تا حد زیادی کاهش می دهد.

منبع : blogs.naturalnews

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “۴ خاصیت فوق العاده زردچوبه را بدانید!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار