از فواید درمانی خیار بیشتر بدانید

مجموعه: مواد غذایی, میوه ها و سبزیجات تعداد بازدید: 210
از فواید درمانی خیار بیشتر بدانید

از فواید درمانی خیار بیشتر بدانید

میوه ها برای بدن مناسب هستند و باید در طول روز از آنها بهره گرفت. خیار از خانواده کدو و خربزه می باشد و از میوه هایی است که سرشار از ریز مغذی های مفید برای سلامت بدن می باشد. دلایل زیادی را می توان عنوان کرد که شما را متقاعد کند تا شما خیار را به سبد غذایی خود اضافه کنید. در این نوشته می خواهیم از  مطالبی را عنوان کنیم که شما با خواندن آن قطعا خیار را در رژیم غذایی خود قرار می دهید. با ما همراه باشید.

– محتوی آب فراوان: میزان آب در میوه‌های مختلف متفاوت است اما به طور معمول بیش از ۹۰ درصد حجم خیار را آب تشکیل می‌دهد. در نتیجه منبع خوبی از جذب آب به حساب می‌آید و می‌تواند در کاهش وزن موثر باشد. خوراکی‌های حاوی میزان آب فراوان اغلب برای کاهش وزن مورد استفاده قرار می‌گیرند زیرا میزان کالری کمتری وارد بدن می‌کنند.

– حفظ سلامت پوست: خواص ضدالتهابی و خنک کننده خیار آن را به گزینه مناسبی برای نرم کردن پوست‌ ملتهب تبدیل کرده‌ است. نتایج بدست آمده در یک مطالعه حاکی از آن است که خیار حاوی ویتامین C است که می‌تواند به عنوان یک محلول ضد چین و چروک عمل کند.

– حفظ سلامت قلب: خیار با تامین «استرول» بدن که ترکیبی برای کاهش کلسترول بد خون است به سلامت سیستم قلب و عروق کمک می‌کند. همچنین منبع خوبی از مواد مغذی به حساب می‌آید که برای کاهش فشارخون مناسب است. این مواد مغذی شامل منیزیم، پتاسیم، فسفر، گوگرد و سیلیسیم هستند.

– کنترل درد: یکی از فوائد کمتر شناخته شده خیار قابلیت آن در کمک به مقابله با درد است. این خاصیت خیار در بین عموم مردم برای تسکین سردرد شناخته شده هر چند در برخی مطالعات آمده‌ است خیار به طور کلی موجب کاهش درد می‌شود. مطالعه انجام شده در سال ۲۰۱۰ حاکی از آن است که خاصیت آنتی اکسیدانی خیار علت مسکن بودن آن است.

– حفظ سلامت استخوان‌ها: خیار منبع غنی از ویتامین K به حساب می‌آید که کمبود آن در بدن با افزایش خطر شکستگی استخوان‌ها همراه است. یک فنجان خیار ۱۱ درصد از ویتامین K مورد نیاز بدن را تامین می‌کند.

منبع : pezeshkan.org

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “از فواید درمانی خیار بیشتر بدانید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار