مضرات قلیان بیشتر است یا سیگار؟

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
آخرین مطالب
امار سایت
  • افراد آنلاین : 11
  • ورودی گوگل : 29
  • تعداد کل مطالب : 4600
  • بازدید امروز : 2230
  • بازدید دیروز : 9975
  • بازدید این هفته : 34911
  • بازدید این ماه : 248819
  • بازدید کل : 6531109
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

مضرات قلیان

مضرات قلیان بیشتر است یا سیگار؟

پرشین طب – دانستنی های پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ خیلی از افراد گمان می کنند کشیدن قلیان خیلی کمتر از سیگار مضر است و می توانند و مجاز هستند که قلیان بکشند ، اما شاید تا به حال اشتباه تصور می کردند. در این نوشته می خواهیم مقایسه ای بین قلیان و سیگار انجام دهیم و در انتها به شما می گوییم که کدام یک خطرناک تر و مضرتر برای بدن می باشد ، در صورتی که تمایل دارید با ما همراه باشید و مارا دنبال کنید.

مقایسه مضرات قلیان و سیگار
شکی نیست که مصرف سیگار مضر است و اثرات زیان باری بر سلامت انسان دارد. اما قلیان چطور ؟ در مورد مصرف قلیان هنوز شبهاتی وجود دارد. محققان دانشکده پزشکی دانشگاه پیتزبرگ تصمیم به بررسی اثرات مصرف قلیان بر زنان و مردان گرفتند به این دلیل که مرکز کنترل و پیشگیری از بیماریها اخیراً برای اولین بار در طول تاریخ اعلام کرد تنباکوی موجود در خون افراد،  ۳۰ روز پس از مصرف قلیان بیشتر از میزان تنباکوی موجود در خون افراد، ۳۰ روز پس از مصرف سیگار بود.

مضرات قلیان

مضرات قلیان

در یک تجزیه آماری محققان دریافتند که مصرف کنندگان قلیان حجم بزرگ تری از سموم را نسبت به مصرف کنندگان سیگار استنشاق می کنند. تحقیقات نشان داده که در مقایسه با یک نخ سیگار، استفاده از قلیان به طور تقریبی ۱۲۵ برابر دود، ۲۵ برابر Tar تار (تار مخلوط سیاه و سفید از هیدروکربن ها و کربن آزاد به دست آمده از طیف گسترده ای از مواد آلی از طریق تقطیر مخرب است.)، ۲/۵ برابر نیکوتین و ۱۰ برابر منوکسید کربندارد.

اما این نکته نیز قابل توجه است که مقایسه مصرف سیگار با مصرف قلیان به دلیل تفاوت الگوی مصرف آنها مشکل است به عنوان مثال یک فرد سیگاری به طور متوسط ۲۰ نخ سیگار در روز استفاده می کند در حالیکه مصرف کننده قلیان ممکن است در هفته تعداد کمی قلیان مصرف کند . دکتر برایان پریمک (Brian A.Primack) می گوید: این مقایسه درستی نیست به دلیل اینکه افراد به روشهای مختلفی سیگار و قلیان مصرف می کنند. ما مجبور به بررسی به این روش هستیم – استفاده از یک نخ سیگار در برابر یک بار مصرف قلیان – به این دلیل که مطالعات اولیه با استفاده از این الگو انجام شده اند. بدین ترتیب یافته های ما نمی تواند دقیقاً مشخص کند:

قلیان بدتر است یا سیگار؟
اما یافته ها حاکی از آن است که مصرف کنندگان قلیان در معرض حجم زیادی از سموم قرار دارند و احتمالاً خودشان نیز از این امر بی اطلاعند. پس از یافتن اطلاعات دقیق تر در مورد تعداد و الگوی مصرف قادر خواهیم بود نتایج را با اطلاعات قبلی یکجا کرده و درک بهتری از حجم کلی سموم دریافتی بدست آوریم.

منبع : seemorgh

  • تعداد بازدید : 505
  • زمان انتشار : ۰۱ بهمن ۱۳۹۴
persianteb


*