سردردهای تنشی چیست و آیا درمان می شود؟

مجموعه: سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 130
سردردهای تنشی چیست و آیا درمان می شود؟

سردردهای تنشی چیست و آیا درمان می شود؟

پرشین طب – سلامت جسمی | به گزارش پرشین طب سردرد های مختلفی وجود دارد ، معمولا سردرد های شدید در افراد میگرنی دیده می شود. سردردهای تنشی نوعی از سردرد ها می باشد که بسیار رایج است ، این نوع سردردها اگر ادامه داشته باشد به سردردهای مزمن تبدیل می شود. در ادامه نوشته می خواهیم در مورد علائم سردرد تنشی صحبت کنیم و همچنین تفاوت های بین سردرد میگرنی و سردرد تنشی را بیان کنیم.

علائم سردرد تنشی

سردرد تنشی یا (TTH) معمولا در قالب دردی توصیف می‌شود انگار که سرتان را با یک نوار محکم و تحت فشار بسته‌ باشید و یا وزنه‌ی سنگینی را دارید روی آن تحمل می‌کنید. در این بین عضلات شانه و گردن شما هم آسیب می‌بیند. این درد می‌تواند از ۳۰ دقیقه تا چندین روز ادامه داشته باشد و یا کلا دردی مزمن شود.

تفاوت‌های سردردهای تنشی و سردردهای میگرنی

اگر سردرد تنشی دارید٬ معمولا میزان درد آن ملایم تا متوسط است در حالی که درد ناشی از سردردهای میگرنی شدت زیادی دارد. فعالیت‌های عادی روزانه باعث بدترشدن سردرد تنشی نمی‌شود٬ برخلاف آن سردرد میگرنی با تکان‌دادن سر و یا خم‌کردن آن به اطراف وخیم‌تر می‌شود. بین عامل بروز سردرد میگرنی و سردرد تنشی یک نقطه‌ی مشترک وجود دارد و آن این است که هردوی آنها به خاطر اضطراب یا خستگی به‌وجود می‌آید. با این حال سردرد تنشی به عوامل تحریک‌کننده‌ی سردرد میگرنی مانند گرسنگی٬ مصرف الکل٬ قاعدگی٬ تغییرات آب و هوا و غیره ارتباطی ندارد.
عوامل بروز سردرد تنشی
یکی از رایج‌ترین علل سردرد تنشی نگرانی٬ اضطراب احساسی٬ روحیه‌ ی بد و کمبود خواب است٬ هرچند شواهد و دلایل مربوط به هر یک از این عوامل زیاد شاخص نیست. اگر سردرد تنشی شما به خاطر تشویش و دلهره رخ می‌دهد٬ میزان این تشویش بر طول مدت سردردتان تأثیر می‌گذارد. اکثر مردم معمولا دچار سردرد می‌شوند٬ اما اگر بعد از چند ساعت استراحت و یا مصرف چند آسپیرین خوب شوند٬ اغلب نمی‌توانند شرایط افرادی را درک کنند که علائم سردرد آنها همچنان ادامه می‌یابد و هیچ دلیل واضحی هم برایش وجود ندارد. این کار باعث می‌شود که میزان تشویش و خشم شما افزایش یابد. خستگی جسمی هم از دیگر عوامل سردرد تنشی است. بنابراین سعی کنید به اندازه بخوابید.

منبع : alodoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “سردردهای تنشی چیست و آیا درمان می شود؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار