خانم های باردار برای تقویت جنین مویز بخورند!

مجموعه: بارداری و ازدواج, زناشویی, طب سنتی تعداد بازدید: 178
خانم های باردار برای تقویت جنین مویز بخورند!

خانم های باردار برای تقویت جنین مویز بخورند!

پرشین طب – بارداری و ازدواج | به گزارش پرشین طب؛ طب سنتی می تواند برای خانم های باردار توصیه های جالبی داشته باشد. یکی از این توصیه ها که هم برای زن باردار و جنین مفید است، استفاده از یک مواد خوراکی مغذی است. این مواد خوراکی مویز نام دارد که می تواند سیستم ایمنی مادر را به خوبی تامین کند. همچنین در عفونت های دهان هم مثمرثمر است.

یک کارشناس طب سنتی گفت: مویز در وزن گیری جنین مؤثر است چرا که ارزش غذایی بالایی دارد و طبیعت آن گرم و تر است. مویز؛ مقوی رحم است و با مصرف مویـز زنان باردار جنین خود را از سقط حفظ می کنند.

سیدجواد علوی کارشناس طب سنتی اظهار داشت: مویز انگور رسیده ای است که روی بوته و با روش سنتی خشک شده باشد. بسته به نوع انگور خواص مویـز متفاوت است.به گفته وی مویز در وزن گیری جنین موثر است چرا که ارزش غذایی بالایی دارد و طبیعت آن گرم و تر است. مویـز؛ مقوی رحم است و با مصرف مویز زنان باردار جنین خود را از سقط حفظ می کنند.

مویز برای رفع ضعف معده و بهبود هضم غذای زنان باردار مؤثر استاین کارشناس طب سنتی افزود: مویــز مقوی کبد است و موجب تقویت معده و افزایش قدرت هاضمه زنان باردار می شود چرا که ضعف معده و ضعف هضم از مشکلات شایع زنان باردار محسوب می شود.علوی گفت: خوردن مویـز در وعده صبحانه برای درمان انواع بیماری های عفونی مانند عفونت گوش, عفونت دندان و … مفید است.

وی ادامه داد: مشکلات عفونت دندان در دوران بارداری از مشکلات شایع زنان باردار است و زنان به دلیل منع مصرف دارو دچار مشکل خواهند شد که مصرف مویـز در وعده صبحانه می تواند مانع بروز عفونت دندان شود.

این کارشناس طب سنتی افزود: مویـز دارای اثرات ضد درد, ضد باکتری و تقویت کننده سیستم ایمنی است. مویـز ملین است و باعث پاکسازی روده و معده می شود؛ مویز تقویت کننده معده است.مویز ملین است و معده و روده ها را پاک می کندعلوی بیان داشت: مویز مواد نامناسب و غلیظ را آماده دفع کرده و از بدن خارج می کند چرا که با پاکسازی خون به سلامت جنین کمک می کند.

وی عنوان کرد: مویـز تولید کننده خون صالح و هضم کننده غذاست؛ جنین از خون صالحی که غذای خوب هضم شده تولید می شود, تغذیه می کند. مویــز مقوی اعصاب و قلب مادر و جنین استمویز گرم کننده بدن است.

این کارشناس طب سنتی یادآور شد: بهترین مویز نوع چاق, پر گوشت, شیرین و بی دانه است و بدترین آن مویز با دانه و کم گوشت است. مویـز گرم کننده تمام بدن و خوردن آن در فصول سرد بسیار مناسب است.علوی خاطرنشان کرد: خیساندن مویـز دز آب گرم و مصرف آن بسیار خونساز و تقویت کننده بدن است.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “خانم های باردار برای تقویت جنین مویز بخورند!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار