نشاط اجتماعی و سلامت روان + نشاط اجتماعی در ایران

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
آخرین مطالب
امار سایت
  • افراد آنلاین : 10
  • ورودی گوگل : 17
  • تعداد کل مطالب : 4602
  • بازدید امروز : 7969
  • بازدید دیروز : 21650
  • بازدید این هفته : 65765
  • بازدید این ماه : 279673
  • بازدید کل : 6561963
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

نشاط اجتماعی ، نشاط اجتماعی چیست

نشاط اجتماعی و سلامت روان + نشاط اجتماعی در ایران

نشاط اجتماعی چیست نشاط اجتماعی در محل کار می خواهیم در این نوشته در مورد نشاط اجتماعی و سلامت روح و روان صحبت کنیم ، داشتن یه تفریح سالم و دورهمی های سالم می تواند در عملکرد روح و روان انسان تاثیر بسزایی داشته باشد ، داشتن یه جامعه سالم می تواند زمینه را برای رشد و ترقی فراهم کند ، در صورت تمایل با پرشین طب همراه باشید.

نشاط اجتماعی ، نشاط اجتماعی چیست

نشاط اجتماعی و سلامت روان

در مورد نشاط اجتماعی

برگزاری جشن ها و مراسم و دورهمی ها در خانواده ها و میان دوستان و آشنایان موجب تقویت روابط اجتماعی و همبستگی میان خانواده ها خواهد شد. جامعه شناسان افزایش نشاط اجتماعی را در گرو برگزاری این جشن ها و گرامیداشت سنت های دیرینه میدانند. برگزاری جشن‌هایی همچون شب یلدا باید در ابعاد مختلف مورد بررسی قرار گیرد. از بعد فرهنگی این گونه جشن‌ها یک میراث فرهنگی محسوب شده که از نسلی به نسل دیگر منتقل می‌شود.

هر چقدر در کشور ما در زمینه صیانت از جشن‌ها و مراسم آیینی تلاش شود، می‌تواند همگان را نسبت به نگهداری از آیین‌های کهن ترغیب کند. این امر در ارتقای وضعیت فرهنگی جامعه موثر است. خانواده، مدارس و جامعه باید برای حفظ هویت ایرانی و انتقال آن به نسل جوان این آیین‌ها را معرفی کنند. از سوی دیگر در مراسم شب یلدا به دلیل جمع شدن افراد در کنار یکدیگر انسجام خانواده افزایش می‌یابد.

با اینکه امروزه فضای مجازی افراد را از یکدیگر دور کرده و به اصطلاح روابط درون خانواده موزاییکی شده برگزاری مراسم شب یلدا بهانه‌ای برای بازیابی روابط و ایجاد ارتباطات صمیمی است. باید دانست که مراسمی همچون شب یلدا باعث همبستگی اجتماعی شده و در جلوگیری از خودکشی و بروز نارسایی‌های اجتماعی موثر است. امروزه در جامعه شهری خانواده‌ها از یکدیگر دور شده‌اند و شاید سال به سال هم یکدیگر را نبینند.

نشاط اجتماعی ، نشاط اجتماعی چیست

نشاط اجتماعی و سلامت روان

در این شرایط برگزاری جشن‌هایی همچون شب یلدا نقش موثری در انسجام و همبستگی خانوادگی و اجتماعی دارد. این اجتماعات باعث می‌شود که فرد احساس تنهایی نکند. برگزاری شب یلدا از لحاظ فرهنگی تحت عنوان نگهداری میراث فرهنگی از ارزش برخوردار است؛ از لحاظ روحی و روانی نیز به افراد امنیت روحی و روانی می‌دهد. همچنین برگزاری این گونه مراسم از لحاظ اقتصادی از اهمیت برخوردار است، چون در افزایش فروش برخی کالاها نقش دارد.

دولت و حکومت باید باعث شادی و نشاط در جامعه شوند. به‌طور کلی دست‌اندرکاران امر باید برای ارتقای شادی در جامعه اقدامات مناسب انجام دهند. بنابر گفته‌های جامعه شناسان اگر یک دلار برای شادی جامعه خرج شود بیش از‌ هزار دلار سود به دنبال دارد.

نشاط اجتماعی، اثرات و آثاری چند بر زندگی شهروندان و جامعه دارد که تعلق اجتماعی، همبستگی اجتماعی، مسئولیت‌ پذیری اجتماعی، وفاق اجتماعی، ارتقای شاخص‌های سلامت روانی و اجتماعی، افزایش رضایت از زندگی یا رضایت شغلی، پویایی اجتماعی، کاهش هزینه‌های مردم، افزایش امید در جامعه، زندگی متعادل و با ثبات، ارتقای کیفیت زندگی، افزایش خلاقیت و نوآوری، کاهش آسیب‌های اجتماعی( به ویژه در جوانان) و… از جمله آن است. در جامعه خوشحال و خرسند، تولید بهتر، اشتغال بیشتر و اقتصاد سالم‌تر است.

بدون شک در چنین محیطی امنیت اجتماعی و فردی راحت‌تر به دست می‌آید. در محیط شاد، ذهن انسان پویا، زبانش گویا و استعدادش شکوفا می‌شود. شاد بودن جامعه یکی از عوامل موثر در توسعه‌ اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است و موجب کاهش نابسامانی‌های خانوادگی، طلاق، افزایش میزان میل و رغبت تحصیلی و افزایش تولید می‌شود. پس یکی دیگر از فواید برگزاری جشن‌ها و آیین‌ها این است که افراد در کنار یکدیگر اوقات خوشی را سپری ‌می‌کنند. همین امر نیز جامعه را با شادی، همبستگی و پویایی رو‌به‌رو می‌کند. برگزاری مراسم اجتماعی با موضوعات مختلف می‌تواند ارتباطات اجتماعی را احیا کرده و باعث بازیابی وتقویت ارتباطات افراد با یکدیگر شود.

نشاط اجتماعی ، نشاط اجتماعی چیست

افزایش سلامت روان با برخی ترفندهای موثر
با اعتماد به نفس و استوار راه بروید: نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد راه رفتن با اعتماد به نفس و مطمئن به گونه‌ای که سر به سمت پایین خمیده نباشد و شانه‌ها به سمت عقب باشند، می‌تواند حس خوبی را در فرد ایجاد کند. وقتی بدن در حالتی قرار می‌گیرد که شانه‌ها به سمت پایین خمیده و حالت قوز کرده باشند بیشتر احتمال دارد فرد روی موضوعات منفی تمرکز کند.

از ثبت تصاویر تمامی لحظات و موقعیت‌ها خودداری کنید: ممکن است تصور کنید ثبت تصاویر از تمامی لحظات باعث می‌شود شما آن‌ها را بیشتر به یاد بسپارید اما بررسی‌ها نشان می‌دهد این کار نتیجه عکس در روحیه فرد دارد.

ورزش کنید: ورزش کردن برای سه بار در هفته موجب می‌شود فرد ۱۹ درصد کمتر احساس افسردگی داشته باشد. طبق مطالعه انجام شده در کالج دانشگاهی لندن افراد فعال کمتر افسرده می‌شوند و افراد افسرده کمتر فعال هستند و جنب و جوش دارند.

انجام کارها را به تعویق نیندازید: هر چه انجام کاری را به دلیل ترس از آن به تعویق اندازید تاثیر مخرب آن بیشتر می‌شود. با گوش دادن به موسیقی یا ورزش کردن استرس خود را کاهش داده تا بتوانید بهتر کار خود را به ثمر برسانید.

نشاط اجتماعی ، نشاط اجتماعی چیست

رابطه با افراد منفی را قطع کنید: داشتن رابطه با افرادی که شما را مدام تحقیر می‌کنند، باعث می‌شود حس عزت نفس فرد آسیب ببیند؛ در نتیجه فرد را مستعد اضطراب و افسردگی می‌کند.

زمان‌هایی را تنها برای خود در نظر بگیرید و به انجام کارهای شخصی خود اختصاص دهید زیرا کمک می‌کند اضطراب و افسردگی از شما دور شود
بیشتر بخوابید: درصورتیکه فرد خواب کافی نداشته باشد بدن عملکرد مطلوب خود را نخواهد داشت.

زمانی را صرف خودتان کنید: تلاش برای شاد نگه داشتن تمامی اطرافیان باعث می‌شود فرد از خود غافل شود. زمان‌هایی را تنها برای خود در نظر بگیرید و به انجام کارهای شخصی خود اختصاص دهید زیرا کمک می‌کند اضطراب و افسردگی از شما دور شود.

از زمان استفاده از وسایل الکترونیکی بکاهید: تلفن‌های هوشمند، تبلت و لپ‌تاپ می‌تواند مغز را بیش از اندازه تحریک کند و بنابراین اگر ساعاتی را از آن‌ها دور نباشید، نمی‌توانید سلامت روان خود را حفظ کنید.

از انجام همزمان چند کار با هم خودداری کنید: خوردن نهار در کنار چک کردن ایمیل کار خطرناکی نیست اما انجام همزمان چند کار با هم نشان دهنده این است که فرد اضطراب دارد.

نشاط اجتماعی

  • تعداد بازدید : 55
  • زمان انتشار : ۰۲ دی ۱۳۹۶
persianteb


*