جهت لاغری با رژیم غذایی اتکینز آشنا شوید!

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 231
جهت لاغری با رژیم غذایی اتکینز آشنا شوید!

جهت لاغری با رژیم غذایی اتکینز آشنا شوید!

پرشین طب – دانستنی های پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ شما کدام شیوه ی لاغری را انتخاب کرده اید؟! مسلما هر فردی به روشی که با خود متناسب می بیند رژیم غذایی خود را بر میگزیند. یکی از این رژیم غذایی که به رژیم دکتر اتکینز معروف است، از طرفداران زیادی برخوردار است. حال اگر می خواهید این رژیم غذایی را نیز امتحان کنید با ما همراه باشید.

بدن همه افراد به یک شکل به رژیم های غذایی جواب نمی دهد. بهترین راه حل این است که، مناسبترین رژیم با بدن و نوع متابولیسم خود را پیدا کنید.

دکتر اتکینز متخصص قلب و عروق مشهور، مصرف شکر و کربوهیدرات را برای بیماران خود محدود می کند. بیماران او نتیجه مثبتی از رژیم های غذایی او می گیرند و با موفقیت وزن کم می کنند، در جایی که همین بیماران از رژیم های کم کالری به هیچ عنوان نتیجه نگرفته بودند.

کلید معما در کاهش وزن دراین مسئله نهفته است، که متابولیسم افراد برای سوخت و ساز خود از دو نوع انرژی استفاده می کند، یکی شکر ( یا کربوهیدارت که به سرعت به شکر در بدن تبدیل می شود ) دیگری چربی. اما نوع سوختی که برای سوزاندن استفاده می شود، تفاوت زیادی در از دست دادن و یا نگه داشتن وزن دارد. یک رژیم غذایی معمولی، میزان کالری در رژیم غذایی را پایین می آورد اما، کربوهیدارت و شکر بیشتری دارد. نتیجه این رژیم ها این است که تعداد زیادی از بیماران مداوم بین خوردن شکر زیاد ( شکر زیاد به عنوان چربی در بدن ذخیره می شود ) و خوردن شکر کم ( که فرد احساس خستگی بسیار زیاد می کند و به خوردن کربوهیدارت بیشتری نیاز دارد ) دور باطل سیر می کنند.

رژیم اتکینز، از طرف دیگر، مصرف کربوهیدارت را محدود می کند، تا بدن بتواند برای سوخت و ساز خود، چربی بسوزاند. با این روش بدن همیشه سوخت کافی دارد و وزن هم از دست می دهد، حتی زمانی که کالری بیشتری مصرف می شود. سوخت رسانی مداوم به بدن به این معنا است که سطح انرژی بدن در طول روز به یک میزان باقی می ماند. و احساس گرسنگی کمتری وجود خواهد داشت. در حقیقت شما در حالی که احساس سیری می کنید هم، در حال از دست دادن وزن هستید. صحت و درستی علم تغذیه رژیم های اتکینز توسط ٨٠ کلینیک تایید شده است. اگر شمارش کالری در لاغر شدن شما تاثیر نداشته است، می توانید رژیم غذایی اتکینز را امتحان کنید .

منبع : shafajoo

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “جهت لاغری با رژیم غذایی اتکینز آشنا شوید!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار