آموزش پیشگیری از تعرض به کودکان

مجموعه: سلامت, سلامت کودکان تعداد بازدید: 182
آموزش پیشگیری از تعرض به کودکان

آموزش پیشگیری از تعرض به کودکان

پرشین طب – سلامت کودکان | به گزارش پرشین طب یکی از مشکلاتی که ممکن است برای کودکان پیش بیاید مورد آزار و اذیت قرار گرفتن می باشد. تعرض به کودکان باعث می شود تا کودک از لحاظ روحی و جسمی دچار مشکلات زیادی در آینده شود ، راه کارها و آموزش های لازم می تواند برای کودک ضروری و مهم باشد ، در این نوشته قصد داریم تا در مورد آموزش پیشگیری از تعرض به کودکان مطالب مفیدی را قرار دهیم ، ما را همراهی کنید.

برای پیشگیری از قرار گرفتن در چنین وضعیتی و پیشگیری از مورد آزار و تعرض قرار گرفتن کودکان روش‌هایی وجود دارد که دانستن و آموزش آنها به کودک لازم و ضروری است:

۱٫ تربیت جنسی گام به گام با توجه به سن کودک مانند انتقال مفهوم اندام خصوصی از ۴ سالگی.

۲٫ انتقال و تشریح لمس خوب و لمس بد به کودک به این معنا که اگر کسی تو را در آغوش گرفت یا لمست کرد اگر احساس خوبی نداشتی می‌توانی از او فاصله بگیری یا ما را صدا بزنی.

۳٫ انتقال این مفهوم به کودک توسط والدین که هیچ‌کس به جز ما حق ندارد بخش‌های خصوصی بدن تو را لمس یا نگاه کند. تنها در صورتی که مشکلی داشتی می‌توانی با ما آن را در میان بگذاری. ۴ آموزش این مورد به کودک که اگر در جایی کسی تو را مورد آزاری قرار داد با صدای بلند از او بخواه که آن کار را نکند و اگر به هر دلیلی ما هم آنجا نبودیم تو می‌توانی با صدای بلند از دیگران کمک بگیری.

کودک را نترسانید اما …
نکته حائز اهمیت در اینجا این است که این مفاهیم نباید به گونه‌ای به کودک انتقال یابد که او را از نزدیکان و از افراد جامعه بترساند. این مفاهیم تحت عنوان تربیت جنسی کودکان باید از ۴ سالگی به صورت گام به گام و بدون تولید حساسیت و ترس به کودک انتقال یابد. در این انتقال نقش مادران به واسطه فرصت بیشتر برای بودن در کنار کودک و همچنین نقش عاطفی که برای کودک ایفا می‌کنند، بسیار حائز اهمیت است.

منبع : alodoctor

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آموزش پیشگیری از تعرض به کودکان”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار