درمان بیماری سیاتیک با روش های خانگی

مجموعه: سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 208
درمان بیماری سیاتیک با روش های خانگی

درمان بیماری سیاتیک با روش های خانگی

پرشین طب – سلامت جسمی | به گزارش پرشین طب؛ برای درمان بیماری سیاتیک بهتر است از درمان های طبیعی کمک بگیرید. روش های خانگی برای درمان بیماری سیاتیک وجود دارد.  مرتضی رجایی متخصص ارتوپدی در این مورد به شما توضیح می دهد که برای درمان بیماری سیاتیک با روش های خانگی چه کارهایی انجام دهید. در صورتی که به بیماری سیاتیک مبتلا هستید یا در اطرافیان خود کسی به این بیماری مبتلا می باشد بهتر است تا انتها با ما باشید.

مرتضی رجایی متخصص ارتوپدی درباره مسکن های طبیعی برای درمان درد سیاتیک گفت: عصبی که از مفاصل بین نخاعی عبور کرده و به نوک انگشتان پا می رسد اگر با نشستن های طولانی مدت یا وزن زیاد تحریک شود موجب درد در کمر ، ران و انگشتان پا می شود.

وی درباره سیاتیک  گفت: دردی است که از بین نخاع شروع به لگن، رانها و انگشتان پا کشیده شده و موجب ناتوانی فرد در حرکت می شود. رجایی در ادامه اظهار داشت: یکی از راه هایی که می توان از بروز این عارضه جلوگیری کرد کاهش وزن ، پیشگیری از نشستن های طولانی مدت، ورزش و نرمش های عضلانی برای بیماران است. وی در ادامه تاکید کرد: بهتر است که ورزش ها و نرمش ها به صورت خشک انجام نشود برای تحقق این امر آب درمانی توصیه می شود زیرا بدن در فشار آب عضلات را رها کرده و موجب آرامش رگهای عصبی می شود.

بیماری سیاتیک

بیماری سیاتیک

بیشتر بخوانید : کدام درد کمر نشان دهنده درد سیاتیک می باشد؟

رجایی تصریح کرد: تغییر در سبک زندگی از جمله عواملی است که می تواند از بروز این درد جلوگیری کند. پیشگیری از بلند کردن اجسام سنگین ، و نشستن های طولانی می تواند در این امر فرد را یاری برساند. وی در ادامه گفت: استفاده از چربی های امگا ۳، ماهی غزل آلا ، و غذاهای حاوی ویتامین سی و پیاز و اسفناج که دارای آنتی اکسیدان هستند و غذاهایی مثل سویا، استفاده از زنجفیل و  ادویه هایی مثل زردچوبه ، با توجه به آنزیم هایی که داردند می‌توانند التهاب را از بین ببرند.

بیشتر بخوانید : با درد سیاتیک چه کنیم؟!

این متخصص در پایان اظهار کرد: برای درمان این بیماری از داروهایی ضد التهاب و موضعی ، داروهای تزریقی به صورت عضلانی استفاده می شود و تزریق در اطراف ستون فقرات استفاده اوزون برای دیسک کمر استفاده می شود.که اوزون ترکیبی از اکسیژن است که اثر ضد التهابی و ضد درد دارد.

منبع : hidoctor.ir

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “درمان بیماری سیاتیک با روش های خانگی”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار