درمان بیماری گال با پماد دارویی

مجموعه: سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 213
درمان بیماری گال با پماد دارویی

درمان بیماری گال با پماد دارویی

پرشین طب – سلامت | به گزارش پرشین طب بیماری گال یک بیماری پوستی می باشد ، برای تشخیص بیماری گال آزمایش های میکروسکوپی وجود دارد که با مایت های ریزی که باعث بیماری چربی می شوند بررسی شده و تشخیص داده می شود. در این نوشته سعی شده است تا تعریفی از بیماری گال صورت گیرد. همچنین در ادامه علائم و نشانه های بیماری گال را می گوییم. همچنین در پایان کار راههای درمان بیماری گال را شرح می دهیم.

تعریف بیماری

گال یک بیماری پوستی است که با خارش پوست خود را نشان می دهد و عامل آن یک جاندار بسیار ریز است که هشت پا دارد و در زیر پوست حفراتی را ایجاد کرده و در این حفرات تخم گذاری می کند و باعث خارش پوست می شود. این جاندار، مایت(Mite) نامیده می شود. در اثر خارش شدید که خصوصا شب ها هنگام خوابیدن به اوج خود می رسد، فرد شدیدا خود را می خاراند که همین باعث ایجاد زخم هایی در سطح پوست می شود.

علائم و نشانه ها

احساس خارش که به خصوص شب ها بدتر می شود.
ایجاد بثورات پوستی به خصوص بین انگشتان
زخم (خراش) بر روی پوست در اثر خاراندن و کندن
خطوط نازک مداد مانند روی پوست
مایت­ها ممکن است بر روی پوست نوزاد نیز منتشر شوند و جوش هایی روی تنه نوزاد و یا تاول های کوچکی روی کف دست ها و یا پاهای نوزاد ایجاد کنند.

درمان بیماری

معاینه پوست، آزمایش میکروسکوپی پوست برای ثابت کردن وجود مایت های ریزی که باعث بیماری جرب میشوند و بیوپسی پوست (نمونه برداری) از جمله روشهای تشخیصی بیماری گال است. در عین حال پمادهای دارویی تجویز شده توسط پزشک مثل پرمترین ۵ درصد، بنزیل بنزوات، سولفور درپترولاتوم از رایج ترین درمان های بیماری گال محسوب میشوند. البته پماد باید تمام بدن را بپوشاند. معمولا هم درمان گال حدود یک هفته طول می‌کشد. همچنین همه اعضای خانواده، حتی اگر علائمی را نشان ندهند، باید تحت معاینه پزشک قرار بگیرند.

منبع : alodoctor

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “درمان بیماری گال با پماد دارویی”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار