با خواص برنج آشنایی دارید؟

مجموعه: تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی تعداد بازدید: 230
با خواص برنج آشنایی دارید؟

با خواص برنج آشنایی دارید؟ 

پرشین طب – مواد غذایی | به گزارش پرشین طب؛ شاید گاهی اوقات بدون توجه به مواد غذایی که مصرف می کنیم ، بی توجه از کنار آن بگذریم ، امروز می خواهیم توجه شما را به برنج ، مواد غذایی اصلی تمامی خانواده جلب کنیم. برنج در قسمت زیبایی پوست و همچنین رفع چین و چروک های صورت معجزه می کند ، همچنین برنج می تواند ماسک خوبی برای از بین بردن التهاب پوستی باشد. با ما تا انتهای این نوشته همراه باشید.

برنج در جوان‌سازی پوست معجزه می‌کند. متاسفانه اکثر افراد از خواص جوان‌سازی برنج بی‌خبر هستند. برنج سرشار از اسید لینولئیک و آنتی‌اکسیدان‌های بسیار قوی است که باعث تحریک تولید کلاژن می‌شود و از این طریق به طور قابل توجهی از ظهور چین و چروک‌ها روی پوست جلوگیری می‌کند.

برنج سرشار از ویتامین E و روغن سبوس است که از قلب محافظت می‌کند و کلسترل را کاهش می‌دهد. از طرف دیگر، برنج حاوی ترکیب شیمیای اسکوآلن است که از تاثیرات مضر نور خورشید بر پوست جلوگیری می‌کند.

خواص برنج

خواص برنج

چندی پیش در سایت تخصصی پرشین طب مطلبی تحت عنوان از برنج قهوه ای چه می دانید ! قرار داده ایم.

علاوه بر این، می‌توانید برنج را با آب بجوشانید و آبی که برنج را در آن جوشانده‌اید نگه دارید. آب برنج جوشانده شده حاوی خواص آنتی‌اکسیدانی بسیار قوی است که می‌تواند ماسک بسیار مناسبی برای پوستتان باشد. این ماسک باعث نرم و مرطوب شدن پوست و باعث تحریک گردش خون می‌شود و از این طریق چروک‌های پوستی را از بین برده و التهاب پوست را کاهش می‌دهد.

منبع : yjc

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “با خواص برنج آشنایی دارید؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار