توصیه هایی برای پایین آمدن احتمال سرماخوردگی

مجموعه: اختصاصی سایت, پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 242
توصیه هایی برای پایین آمدن احتمال سرماخوردگی

توصیه هایی برای پایین آمدن احتمال سرماخوردگی

پرشین طب – دانستنی های پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ نحوه مصون نگهداشتن خود از سرماخوردگی و آنفلوآنزا خیلی سادس: دست هاتونو بشورید، به صورتتون دست نزنید، از سبزیجات و میوه ها تغذیه کنید و… . اما وقتی شما ورزش میکنید این نوع روش ها یکم ابتدایی به نظر میرسه. ورزش همونطوری که میتونه کمک کنه به شما از طرفی میتونه به شما صدمه بزنه.

از این دو اشتباه رایج که ذکر خواهیم کرد پرهیز کن، حداقل به شما کمک میکند تا دیگر در این فصل تو دماغی حرف نزنی.

نکته ی اول: به کلاس های یوگا بروید.

باز کردن مت (زیرانداز) در کلاس یوگا یا حتی تمرین یا ویدیو در خانه میتونه خیلی با ارزش باشه اگر که میخواهید در این فصل سرما نخورید.

مطالعات نشان داده که افرادی که روزانه ۴۰دقیقه یوگا تمرین میکنند به طور چشم گیری در تقویت ایمنی بدنشان تغییر خوب ایجاد شده و همچنین کسانی که یوگا کار میکنند ترشح هورمون استرس پس از دوازده هفته در بدن آنها در مقایسه با افرادی که کار نمیکنند کمتر است. به گزارش مجله the journal of alternative and complementary medicine, یوگا واکنش های آرامش بخشانه در بدن ایجاد میکند، یعنی باعث کاهش سطح ترشح آدرنالین و کورتیزول میشود که به موجب آن سایتوکین های پیش التهابی، که میتواند سیستم ایمنی بدن را به خطر بندازد، سرکوب میشود.

پس برای مصون ماندن از سرماخوردگی روزانه ۴۰ دقیقه یوگا تاثیر به سزایی دارد.

نکته دوم: به طور مداوم ورزش کنید.

اگر آب و هوای زمستانی روند پیاده روی های شما را به هم میزند، به باشگاه رفته حتی برای نیم ساعت با شدت متوسط ورزش هایی نظیر شنا، پیاده روی، رقص، دوچرخه سواری را انجام دهید.

احتمال سرماخوردگی

احتمال سرماخوردگی

سطح سلول های ایمنی ick که ایمونوگلوبول ها و نوتروفیل ها و سلول های کشنده ی طبیعی از این قبیل سلول ها هستند را با این نوع ورزش ها افزایش دهید. با توجه به مجله ورزشی و علوم بهداشت (sport and health Science) افرادی که در اکثر روزهای هفته ورزش میکنند امکان ابتلا به سرماخوردگی حداقل ۵۰% از افرادی که اصلا ورزش نمیکنند کمتر است به علاوه مطالعات نشان داده که هر بار شما ورزش میکنید سطح سلول های ایمنی بدن شما تا سه ساعت بعد از ورزش بالا میماند.

به این معنا که، بدن شما سلول های ایمنی مهم به کار گرفته شده از بافت های محیطی را وارد جریان خون شما میکند که در این حالت بدن شما در رده ی بالاتری از افراد معمولی قرار میگرد که این مهم موجب افزایش سطح ایمنی بدن شما در برابر ویروس ها و باکتری ها میشود. (به نقل تز سخنان دکتر دیویید نیمن، مدیر آزمایشگاه انسانی در دانشگاه ایالتی آپالچیا)

منبع : prevention

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “توصیه هایی برای پایین آمدن احتمال سرماخوردگی”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار