توصیه های مهم قبل و بعد از حجامت

مجموعه: طب سنتی تعداد بازدید: 226
توصیه های مهم قبل و بعد از حجامت

توصیه های مهم قبل و بعد از حجامت

نتایج و آثار درمانی حجامت را بدانید! / طب سنتی در بحث حجامت باید و نباید هایی را تعیین کرده است ، شاید برای خیلی از افرادی که علاقه مند به موضوع حجامت باشند جای سوال است که آیا هر کسی می تواند حجامت انجام دهد ، در پاسخ این سوال باید عرض کنیم که طب سنتی در پاسخ گفته است خیر ، همچنین برای حجامت کردن باید و نباید هایی را تعیین کرده است که می خواهیم در این نوشته به آن اشاره کنیم. توصیه هایی قبل از حجامت و توصیه هایی بعد از حجامت کردن.

غلامرضا کردافشاری درباره حجامت اظهار داشت: حجامت برای همه افراد مفید نیست چرا که حجامت خون بدن را کاهش می‌دهد و خون مایه حیات است و هیچ فردی نباید خون بدنش کم شود. به گفته وی مثلاً افرادی که خیلی لاغر است چند عدد جوش در بدن دارند تصور می‌کنند که حجامت برای رفع جوش مفید است که باید گفت حجامت برای همه مفید نیست مخصوصا برای افراد لاغر چرا که طبع این افراد خشک است و حجامت به بدنشان آسیب می‌زند. این متخصص طب سنتی افزود: روش‌های دیگری را برای درمان جوش باید جایگزین حجامت شود پس برای همه جوش‌ها حجامت خوب نیست اما جوش جوانی برای جوان‌ها به خصوص مردانی که که پرخوری می‌کنند, می‌تواند مفید باشد.

کردافشاری اضافه کرد: حجامت دارای ابعاد وسیع و نکات ظریف فراوانی است که هر پزشکی واقف و مطلع از آن نیست، افراد سعی کنند نزد پزشکانی حجامت کنند که دارای دانش و تجربه کافی پیرامون حجامت باشند.

توصیه‌های قبل از حجامت :
– قبل از حجامت حتماً غذا خورده شود؛ به خصوص صبحانه.
– ۱۲ ساعت قبل از حجامت سیگار کشیدن ممنوع است.
– یک ساعت قبل از حجامت آب انار یا انار، شربت عسل ، ماء الشعیر و مایعات فراوان مصرف کنند.
– حجامت در ایام عادت ماهیانه ممنوع است.
– هشت ساعت قبل از حجامت از مصرف غذاهای سرد، تخم مرغ و ماهی پرهیز کنند.

توصیه های پس از حجامت :
– تا ۱۲ ساعت سیگار نکشند.
– تا ۲۴ ساعت ورزش و کار سنگین انجام ندهند.
– تا ۲۴ ساعت پس از حجامت از مصرف موادغذایی مانند ماهی و لبنیات و غذای شور، سرد و تند و تیز پرهیز کنند.

منبع : seemorgh.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “توصیه های مهم قبل و بعد از حجامت”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار