مواد غذایی ضد آلرژی را بشناسید

مجموعه: تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی تعداد بازدید: 230
مواد غذایی ضد آلرژی را بشناسید

مواد غذایی ضد آلرژی را بشناسید

پرشین طب – مواد غذایی | به گزارش پرشین طب خوردن غذاهای مغذی باعث شادابی شما می شود ، و همچنین بر قدرت شما برای انجام کارهای روزمره می افزاید ، ولی آیا می دانید که مواد غذایی ضد آلرژی می تواند در مهار آلرژی ها فصلی کمک کند؟ مواد غذایی مفید و ضد آلرژی وجود دارد که سعی شده است در این نوشته قرار دهیم تا شما با آن ها آشنا شوید. در صورتی که می خواهید از آلرژی راحت شوید این موضوع را تا انتها بخوانید.

۱- منیزیم: این ماده معدنی به گشودگی راه‌های هوایی شما کمک می‌کند. شما می‌توانید ۲۰۰ میلی‌گرم از آن از طریق مکمل‌ها یا غذاهای غنی از منیزیم ماند اسفناج، کلم برگ، کلم بروکلی و گل‌کلم دریافت کنید.

۲- پروبیوتیک‌ها: روده شما ارتباط نزدیکی با دستگاه ایمنی شما دارد، به این ترتیب غذاهای مشابهی ممکن است هم برای دستگاه گوارش شما و هم سینوس‌های شما خوب باشند. مصرف پروبیوتیک‌ها ایده خوبی است، اما نشان داده شده است غذاهای تخمیرشده، میسو (خمیر سویا و غلات تخمیرشده)، تمپه (آمیزه خمیر سویا و قارچ)، ماست یونانی کم چرب، و کفیر نیز به تخفیف آلرژی کمک می‌کنند.

۳- ویتامین C: معمول است که هنگام سرماخوردگی دست به دامان مرکبات شویم، اما ویتامین C ممکن است به بهبود گرفتگی و آبریزش بینی، خارش چشم‌های ناشی از آلرژی فصلی هم کمک می‌کند. هنگامی که شما به آلرژی مبتلا هستید، میزان هیستامین بدن‌تان بالا است. ویتامین C موجود در مرکباتی مانند پرتقال، گوجه فرنگی و نخود می‌تواند به کاهش آزادی هیستامین کمک کند و باعث فروکش سریع‌تر آلرژی شما شود.

۴- بیوفلاوونوئیدها: به کلم بروکسل (کلم فندقی)، سیر و چای سبز روی بیاورید. این آنتی‌اکسیدان‌های با اساس گیاهی که در این غذاها وجود دارند، به کاهش میزان تولید هیستامین در بدن شما کمک می‌کنند.

۵- کرستین: این ماده مغذی که یک فلاوونوئید آنتی‌اکسیدان است، با اثرات ضدالتهابی‌اش به مهار بخشی از دستگاه ایمنی شما که باعث آلرژی می‌شود، کمک می‌کند و میزان تولید هیستامین را کاهش می‌دهد. این ماده در سیب، پیاز، جوی دو سر و مریم گلی یافت می‌شود.

همچنین بخوانید :‌ دیدگاه طب سنتی درباره آلرژی چیست؟

منبع : seemorgh.com

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “مواد غذایی ضد آلرژی را بشناسید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار