چند پیشنهاد برای تغییرات سینه در دوران بارداری

مجموعه: بارداری و ازدواج, زناشویی تعداد بازدید: 295
چند پیشنهاد برای تغییرات سینه در دوران بارداری

چند پیشنهاد برای تغییرات سینه در دوران بارداری

پرشین طب – بارداری و ازدواج | به گزارش پرشین طب؛ در دوران بارداری اندام زنان تغییر شکل می دهد، برآمدگی شکم و تغییرات در سینه از این‌گونه تغییرات هستند. اما شاید برای خانم ها تغییر شکل سینه از اهمیت بیشتری برخوردار باشد. در این دوران به دلیل آنکه غدد شیری، همچنین بافت چربی بزرگتر می شوند، اندازه سینه بزرگتر شده و سفتی خود را تاحدودی از دست می دهد. این امر در ماه های اولیه و در نهایت دوره آخر طول بارداری بیشتر نمایان می شود.

رگ های متمایل به آبی روی سینه نمایان می شوند زیرا جریان خون به سینه ها بیشتر شده است. نوک سینه ها هم تیره تر می شوند و برخی اوقات ممکن است مایع غلیظی به نام کلستروم (آغوز) از آن ها بچکد. همه ی این تغییرات، عادی هستند.

مطلب مرتبط: درمان شل بودن پستان

توصیه هایی برای تغییرات سینه ها در دوران بارداری

  • از سینه بندی استفاده کنید که سینه ها را به خوبی در بر بگیرد.
  • از سینه بندی استفاده کنید که از پنبه یا الیاف طبیعی تشکیل شده اند.
  • سینه بند بزرگ تری انتخاب کنید زیرا سینه ها بزرگ تر و پر تر خواهند شد. سینه بند باید بدون فشار به نوک سینه، سینه ها را بپوشاند. در دوران بارداری و بعد از بارداری (در صورتی که قصد شیر دادن به نوزاد را دارید)، می توانید از سینه بندهای بارداری یا شیردهی استفاده کنید که سینه ها را به خوبی می پوشانند.
   سعی کنید در طول شب هم از سینه بند استفاده کنید.
  • یک دستمال پنبه ای یا گاز را داخل کاسه ی سینه بند قرار دهید تا مایعاتی را که از سینه می چکند، جذب کند. پدهای شیردهی هم همین کاربرد را دارند و می توانید آن ها را از داروخانه ها تهیه کنید. پدها را به موقع عوض کنید تا از تحریک پوست جلوگیری شود.
  • سینه ها را تنها با آب گرم بشویید. از صابون یا محصولات دیگری که می توانند باعث خشکی آن شوند، استفاده نکنید.

منبع : baghdaroo

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “چند پیشنهاد برای تغییرات سینه در دوران بارداری”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار