راهکارهای مناسب برای رفع احساس حقارت و خواری

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
امار سایت
  • افراد آنلاین : 53
  • ورودی گوگل : 1055
  • تعداد کل مطالب : 3664
  • بازدید امروز : 17825
  • بازدید دیروز : 24645
  • بازدید این هفته : 125168
  • بازدید این ماه : 425101
  • بازدید کل : 689133
رفع احساس حقارت

راهکارهای مناسب برای رفع احساس حقارت و خواری

پرشین طب – روانشناسی | به گزارش پرشین طب خیلی از افراد هستند که در خود احساس پوچی می کنند و احساس حقارت و خواری در آن ها به عنوان یک عادت شده است ، این موضوع می تواند بر روی زندگی و آینده تاثیر گذار باشد. در صورتی که خود یا در بین اطرافیان خود فردی را می شناسید که احساس حقارت و خواری می کند بهتر است راهنمایی های این نوشته را دنبال کنید تا در صورت اجرای آن این مشکل برای شما و اطرافیان شما مرتفع شود.

احساس حقارت دارای بار مثبت و منفی بوده و بعد منفی آن «عقده‌ی حقارت» را بروز می‎دهد که متأسفانه در عصر حاضر غالب انسان‎ها با آن دست و پنجه نرم می‎کنند. یک عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان در این‌باره گفت: «احساس» حقارت سکه دورویی است که شیوه زندگی فرد را شکل می‎دهد. دکتر «محمدعلی سپهوندی» افزود: احساس و عقده‌ی حقارت به طور مفصل توسط آلفرد آدلر مطرح شد و براساس نظریه وی همه انسان‎ها از بدو تولد به علل مختلفی با این احساس مواجه می‎شوند.  وی خاطرنشان کرد: هنگامی که فرد نتواند بر احساس حقارت خود غلبه کند، این حس تقویت و تشدید شده و به شکل‎گیری عقده حقارت منجر می‎شود.

این عضو هیات علمی دانشگاه لرستان با اشاره به علل شکل‎گیری احساس حقارت در افراد، اضافه کرد: ضعف جسمانی، نادیده گرفتن شخص، عدم توجه والدین به کودک، احساس بی‎ارزشی، ناتوانی و… سبب به وجود آمدن احساس حقارت در فرد می‎شود. سپهوندی اظهار کرد: احساس حقارت در برخی سبب شکل‎گیری تلاش شده و فرد را به تکاپو در جهت جبران ضعف‎ها و حقارت خویش مجبور می‎کند و در این صورت سبب پیشرفت در افراد می‎شود.  وی با بیان این‌که «احساس حقارت» همانند سکه‎ای دورو است، تصریح کرد: گاه این احساس به فرد انگیزه تلاش برای جبران کاستی‎ها را می‎دهد و گاه سبب سرکوفت خویش و احساس کهتری در افراد می‎شود.

این روانشناس یادآور شد: احساس حقارت از همان دوران ابتدای زندگی سبب شکل‎گیری شیوه زندگی فرد می‎شود که این روش زندگی ممکن است سالم، معیوب و یا مستمسک باشد. سپهوندی خاطرنشان کرد: برخی که دچار احساس حقارت می‎شوند برای جبران این حس به سمت قدرت‎طلبی و بروز شخصیت درونی خویش پیش می‎روند و در این صورت انسان‎هایی موفق می‌شوند. وی با اشاره به این‌که بسیاری از شخصیت‎های برجسته تاریخ به‌خاطر جبران احساس حقارت خویش، به انسانی موفق مبدل می‎شوند، یادآور شد: استفاده از تحقیر و مقایسه به جای تشویق کودک و شرمنده کردن او در میان جمع سبب بروز عقده‌ی حقارت می‎شود.  این عضو هیئت علمی دانشگاه لرستان گفت: اگر ضعف افراد را به رخ آنها بکشیم و وی را در بین اجتماع سرکوفت بزنیم، عقده‌ی حقارت را در خویش شکل می‎دهند و همین قضیه گاهاً سبب جدایی می‎شود. وی یادآور شد: گاهی احساس حقارت آنقدر شدید است که شخص به افسردگی، اضطراب، اختلال شخصیت و… مبتلا می‎شود و روان‎شناس‎ها در این موارد می‎توانند کمک شایانی به چنین شخصی کنند.

منبع : hidoctor

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

انواع محصولات دخترونه و پسرونه

روی عکس کلیک کنید تا به کانال تلگرام ما بپیوندید

لیست محصولات سلامت پوست دارای مجوز بهداشت

براحتی خرید کنید ...

خرید صابون نرم کننده پوست لیفتینگ حلزون والنسی

خرید کرم آبرسان قوی آکوا آگرادو اسپانیا

خرید ماسک خاک رس معدنی هالیوود

خرید شامپو کینین ضدریزش قوی مو کلوران

خرید محلول ضدجوش بعد از اصلاح آگرادو

خرید پک درمان جوش تری پرفکت میس ادن

خرید ماسک سفید کننده هالیوود

خرید پستی روغن خالص نارگیل پوست و مو آگرادو

خرید کرم آبرسان و تقویتی پوست چرب

خرید کرم دورچشم روغن آرگان

خرید کرم ضد آفتاب پوست چرب (بی رنگ) Avene

خرید ژل سفت کننده و درمان افتادگی سینه گلنیک

خرید ژل بهداشتی بانوان آگرادو

خرید کرم ضدجوش پوستهای چرب avene

  • تعداد بازدید : 408
  • زمان انتشار : ۰۳ تیر ۱۳۹۴
persianteb


*