نتایج جدید برای جلوگیری از ریزش مو در زمان شیمی درمانی

مجموعه: اختصاصی سایت, پزشکی, دانستنی های پزشکی, سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 354
نتایج جدید برای جلوگیری از ریزش مو در زمان شیمی درمانی

نتایج جدید برای جلوگیری از ریزش مو در زمان شیمی درمانی

پرشین طب – دانستنی های پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ اگر در اطرافتان کسی را می شناسید که تحت درمان شیمیایی است ، خوب می دانید که این درمان تا چه حد از لحاظ جسمی و روحی و احساسی باعث آزار و اذیت فرد تحت درمان می شود.

یکی از بدترین و رایج ترین عوارض شیمی درمانی ، ریزش مو است اما خبر های خوبی برای خانم هایی که تحت درمان سرطان سینه با شیمی درمانی هستند، در این باره رسیده است.

هفته ی گذشته سازمان اف دی آی یک روش جدید که ریزش مو را در زنان مبتلا به سرطان سینه که تحت درمان شیمیایی هستند به طور قابل ملاحظه ای کاهش می دهد.

این دستگاه که توسط اف دی ای هم تایید شده است توسط یک شرکت سوئدی طراحی شده است. این سیستم هم اکنون فقط برای خانم های مبتلا به بیماری سرطان پستان طراحی شده و جواب داده است اما آزمایش ها برای پوشش دادن دیگر انواع سرطان هم درحال انجام است.

به گفته ی مدیر این شرکت سالهاست که آزمایش های زیادی روی رفتار دقیق بالینی این افراد صورت گرفته و جواب های مثبت و همچنین بی خطری دریافت شده است.

اصلی ترین علت ریزش مو کاهش میزان رسیدن خون به سلول ها در بیماران شیمی درمانی است.

این دستگاه دو کلاه دارد که یکی از این کلاه ها که به صورت لبه دار است روی سر بیمار قرار گرفته و تمامی وضعیت های بیمار را کنترل می کند.

ریزش مو در زمان شیمی درمانی

ریزش مو در زمان شیمی درمانی

کلاه دیگر که به صورت خنک کننده می باشد ، از طریق مایع خنک کننده که در گردش است باعث بهبوبد رسیدن خون به سلول های موی فرد می شود. جنس این کلاه ها نیز از سلیکون می باشد

به گفته ی این شرکت در ایالات متحده از هر ده زن مبتلا به بیماری ۷ زن این دستگاه را امتحان کردند و ۵۰٪ موهای آنها به کمک کلاه خنک کننده کمتر ریخته شد. تنها شکایتی که از این دستگاه شد احساس سرما در حین استفاده از آن بود. که البته این مشکل را نمی توان به عنوان عارضه ی جدی به شمار آورد.

نهایتا طی قرارداد نهایی ای که بین شرکت سوئدی و کشور طرف قرار داد انجام شد تصمیم بر این شد که قیمت این دستگاه بین ۱۵۰۰ الی ۳۰۰۰ دلار باشد.

این امر قدم بزرگی به حساب می آید و می تواند احساس خوب را به زنان تحت درمان شیمیایی بازگرداند و آنها این حس را داشته باشند که فرآیند درمان آنها مانند هر بیماری دیگری عادی خواهد بود.

منبع : womenshealthmag

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نتایج جدید برای جلوگیری از ریزش مو در زمان شیمی درمانی”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار