پیشگیری از بوی بد دهان با نخ دندان

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی تعداد بازدید: 315
پیشگیری از بوی بد دهان با نخ دندان

پیشگیری از بوی بد دهان با نخ دندان

پرشین طب – اخبار پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ از وسایلی که می توان برای پاکیزگی دهان و دندان مورد استفاده قرار داد، نخ دندان نام دارد. این وسلیه معمولا بعد از خوردن غذا برای خارج کردن مانده های غذا در لای دندان بکار می رود. استفاده از این وسیله به همه افراد توصیه می شود چرا که می تواند کمک شایانی به برطرف شدن بوی بدن دهان هم کند.

دکتر عبدالحمید ظفرمند، دندان‌پزشک در خصوص علل بدبویی دهان گفت: بدبویی دهان علل مختلفی دارد که از جمله آن می‌توان به ماندگاری مواد غذایی در فضای آزاد بین دندان‌ها و نحوه‌ی عملکرد دستگاه گوارش اشاره کرد.

وی ادامه داد: در صورتی که نحوه‌ی عملکرد دستگاه گوارش در ایجاد بدبویی دهان دخالت داشته باشد و مشکلی متوجه دهان و دندان نباشد باید به پزشک داخلی یا گوش و حلق و بینی مراجعه شود تا اقدامات مناسبی جهت درمان صورت پذیرد.

ظفرمند تصریح کرد: زمانی که بدبویی دهان مربوط به مشکلاتی در فضای داخلی دهان باشد (که وابسته به نوع مواد غذایی مصرف شده است) که از جمله آن می‌توان به سیر خام اشاره کرد و یا ممکن است این مشکل مربوط به پوسیدگی وسیع دندان و مشکلات لثه باشد که در این صورت باید درمانی صورت پذیرد که عامل این پوسیدگی و مشکل لثه برطرف گردد.

وی خاطرنشان کرد: عدم رعایت بهداشت دهان، مسواک نزدن به طریقه‌ی صحیح و مصرف غذا و ماندگاری آن در فضای آزاد بین دندان‌ها (دندان‌های فاصله‌دار) باعث ایجاد بدبویی دهان می‌شود که مسواک زدن و استفاده مکرر از نخ دندان مشکل را برطرف خواهد کرد.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “پیشگیری از بوی بد دهان با نخ دندان”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار