زنـان باردار قبل از خروج از رختخواب چه بخورند؟!

مجموعه: بارداری و ازدواج, زناشویی تعداد بازدید: 126
زنـان باردار قبل از خروج از رختخواب چه بخورند؟!

زنـان باردار قبل از خروج از رختخواب چه بخورند؟!

پرشین طب – بارداری و ازدواج | به گزارش پرشین طب؛ زنـان باردار اصول مراقبت در دوران بارداریشان باید مورد توجه ویژه ی آنها قرار بگیرد. یکی از مواردی که در این دوران برای خانم ها به کرات پیش خواهد آمد تهوع بارداری است. البته تهوع بارداری در دو سه ماه اول بیشتر اتفاق می افتد. زنـان باردار باید بدانند که چه راه کار هایی می تواند آنها را از شر این تهوع در امان بدارد.

یک متخصص تغذیه و رژیم‌درمانی گفت: «اختلال ویار در زنـان باردار بسیار شایع است و حتی گاهی ممکن است به صورت پیکا اتفاق بیفتد که در این حالت مادر به خوردن مواد فاقد ارزش غذایی چون خاک مهر، زغال، گچ دیوار یا کبریت سوخته و… روی می‌آورد.»

دکتر پیام فرح‌بخش در این‌باره گفت:‌ «پیکا یا تمایلات نامعمول غذایی در زنـان باردار در ۳ ماه اول بارداری دیده می‌شود. ضمن اینکه ویار و تهوع صبحگانی مخصوص بارداری نیز بیشتر در سه ماهه اول باردرای اتفاق می‌افتد.»

وی در ادامه افزود: «در صورتی که مادر بارداری دچار تهوع صبحگاهی باشد، از نظر تغذیه‌ای به او توصیه می‌شود حتما قبل از بیرون آمدن از رختخواب یک بیسکویت زنجبیلی بخورد و دلیل این توصیه این است که به محض خروج از رختخواب، مادر دچار تهوع می‌شود.»

به گفته این عضو هیات علمی دانشگاه، یکی از خواص مهم زنجبیل ضدتهوع بودن است به همین دلیل مصرف بیسکوییت زنجبیلی هم به دلیل این خاصیت و هم خشک بودن بیسکویت مانع بروز تهوع می‌شود.

فرح‌بخش در نهایت گفت: «در بسیاری از موارد بروز تهوع بارداری می‌تواند به دلیل عطر و بوی غذا باشد که در این شرایط حین پخت و پز بهتر است با بازگذاشتن پنجره یا روشن کردن هود آشپزخانه، بوی غذا کمتر در محیط خانه پخش شود. علاوه بر این توصیه می‌شود در این دوران از ادویه کمتری در پخت غذا استفاده شود و مصرف غذاهای آبکی هم کاهش یابد چون تهوع بارداری را تشدید می‌کند.»

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “زنـان باردار قبل از خروج از رختخواب چه بخورند؟!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار