روغن پالم در ایران + خواص روغن پالم برای پوست

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
آخرین مطالب
امار سایت
  • افراد آنلاین : 25
  • ورودی گوگل : 29
  • تعداد کل مطالب : 4599
  • بازدید امروز : 7930
  • بازدید دیروز : 12226
  • بازدید این هفته : 20156
  • بازدید این ماه : 234064
  • بازدید کل : 6516354
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

روغن پالم ، مضرات روغن پالم

روغن پالم در ایران + خواص روغن پالم برای پوست

روغن پالم و مضرات آن می خواهیم در این نوشته در مورد روغن پالم اطلاعات صحیح تری را برای شما ارائه دهیم ، شاید در مورد این روغن و مضرات آن در سایت ها و خبرها شنیده باشید ، ما قصد داریم با جمع آوری اطلاعات مفید و صحیح ، در مورد این نوع روغن مطالب جالب تری را برای شما قرار دهیم ، در صورت تمایل پیشنهاد می کنیم تا انتهای نوشته با ما همراه باشید.

روغن پالم ، مضرات روغن پالم

روغن پالم در ایران

در مورد روغن پالم

روغن پالـم یکی از روغن های است که از آن برای پخت و پز استفاده می شود. روغن پالم هم مانند روغن های دیگر هم خواص دارد و هم ضرر دارد. یک نوع روغن گیاهی به نام روغن پالم یا روغن نخل وجود دارد که استخراجش از مغز میوه نخل روغنی انجام میگیرد.حالت طبیعی روغن پالم قرمز رنگ است و این قرمز رنگ بودن بخاطر مقدار بالای بتاکاروتن میباشد.بر اساس جدیدترین تحقیقات،افزودنی هایی که به روغن پالم اضافه میشوند سبب خطر بروز سرطان در افراد خواهند شد. کشور مالزی بزرگ ترین عرضه کننده روغن پالم میباشد که باید بگوییم این روغن در میان روغن های گیاهی آخرین رده را نصیب خود کرده است.به دلیل اینکه این روغن چربی های اشباع شده زیادی دارد،مصرف آن بعد از دیگر روغن های گیاهی توصیه میشود.

مزایای روغن پالم

– این روغن از بخش گوشتی میوه درخت پالم با استفاده از پرس های حلزونی به دست می آید اسید چرب غالب این روغن پالمیتیک اسید است که درحدود ۴۳ درصد ترکیب اسید چرب این روغن را تشکیل می دهد همچنین حدود ۳۷ درصد نیز اولییک اسید دارد.

– از هسته این میوه نیز روغن دیگری به نام روغن هسته پالم به دست می آید.

– پالم کرنل دارای حدود ۵۰ درصد لوریک اسید و ۱۷ درصد مریستیک اسید است که به ترتیب ۱۲ و ۱۴ کربنه هستند و هر دو اسید های چرب اشباع هستند.

– این دو روغن هر دو فاقد اسیدهای چرب ترانس هستند روغن پالم معمولا تحت فرایندی به نام frationation یا جز به جز کردن قرار می گیرد و به دو بخش پالم استیارین و پالم اولیین تبدیل می شود.

روغن پالم ، مضرات روغن پالم

– در واقع آنچه به شیر و فرآورده های شیری اضافه می شود و تنها در ایران نیست بلکه در کشورهای پیشرفته نیز انجام می شود، معمولاپالم اولیین است هر چند ممکن است خود روغن پالم نیز افزوده شود.

– روغن پـالم امروزه پر مصرف ترین روغن خوراکی جهان است و در تمام جهان مصرف می شود و هیچ منع خوراکی برای این روغن وجود ندارد. افزودن روغن پالـم به شیر قطعا نوعی تقلب است که در اصطلاح missbranding نامیده می شود اما این کار باعث بروز مشکلات تغذیه ای برای هیچ کس نشده و نمی شود.

– زیرا از نظر ترکیب اسید چرب چربی شیر هم جز گروه روغن های اشباعی است و افزودن پالم به ویژه پالم اولیین به شیر در مصرف کننده اشکالی ایجاد نخواهد کرد.

همه چیز در مورد روغن پالم

در فضای مجازی اخبار ضد و نقیض در رابطه با سرطان زایی روغـن پالم مشاهده می شود، چندی پیش وزیر بهداشت درخصوص سرطان زایی این روغن اعلام کرد: در مورد روغن پالم چندین بار از قول بنده نقل شد که مصرف این روغن مضر و سرطان‌زاست که این مطالب دروغ بود و بنده چنین حرفی را به زبان نیاوردم، اما مصرف زیاد روغن پالم ممکن است مضر باشد. حال در ادامه، نظر رئیس انجمن صنایع غذایی را در رابطه با سرطان زایی روغن پالم جویا شدیم.

دکتر محمدحسین عزیزی، رئیس انجمن صنایع غذایی کشور در خصوص سرطان زایی روغن های پالم گفت: روغن پالم، روغنی است که تمامی کشورها از آن استفاده می کنند، برخی از کشورها یکسری حد و حدودی را برای مصرف مطرح کردند برای مثال از مجموعه روغنی که افراد روزانه استفاده می کنند باید تنها ۳۰ درصد آن دارای پالم باشد که این قانون تقریبا در ایران رعایت می شود و معیار ۳۰ درصدی روغن پالم نیز به افراد اطلاع رسانی شده است.

روغن پالم ، مضرات روغن پالم

این متخصص گفت: روغـن پالم یک روغن خوراکی است که از قسمت گوشتی میوه پالم استخراج می‌شود. روغـن پالم انواع مختلفی دارد از قبیل پالم اولئین، پالم سوپر اولئین و … همه خوراکی هستند. روغن پالم مناسب ترین گزینه برای سرخ کردن عمیق است زیرا این روغن به دلیل مقاومت بالا در برابر اکسیداسیون شرایط سرخ کردن پلیمر نمی شود.

وی در ادامه افزود: سرطان زایی روغـن پالم در هیچ جای دنیا به ثبت علمی نرسیده است و افرادی که به یقین بر این باورند نیز به کلی در اشتباه هستند، اما ناگفته نماند مصرف این روغن به دلیل بالا بودن درصد اشباع، برای بیماران قلبی و عروقی ممنوع است. در حال حاضر هیچ روغن پالمی به صورت خالص روانه بازار نمی شود که میزان اسید های چرب اشباع آن بتواند برای مردم مشکل ساز باشد.

به گفته عزیزی، بیماران قلبی و عروقی در مصرف روغن ها باید بسیار محتاط باشند چرا که نه تنها نباید روغن پالم مصرف کنند بلکه از روغن های حیوانی و گیاهی مانند نارگیل و روغن های اشباع دیگر نیز منع مصرف می شوند.

رئیس انجمن صنایع غذایی کشور بهترین روغن را روغن زیتون دانست و گفت: روغن زیتون خالص بهترین روغن مصرفی محسوب می شود که البته پیدا کردن روغن خالص آن بسیار کار دشواری‌ست. وی هشدار داد: مصرف روغن های مانده و ترانس بالا یکی از خطرناک ترین و مضرترین اقداماتی است که در پخت و پز می توان انجام داد.

روغن پالم

  • تعداد بازدید : 29
  • زمان انتشار : ۱۷ دی ۱۳۹۶
persianteb


*