نکات ضروری و مهم قبل از انجام اسکن قلب

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 241
نکات ضروری و مهم قبل از انجام اسکن قلب

نکات ضروری و مهم قبل از انجام اسکن قلب

پرشین طب – پزشکی | به گزارش پرشین طب قبل از انجام هر آزمایش یا اسکنی باید نکات قبل و بعد از آن را بدانید و سعی کنید حدالامکان رعایت کنید. اسکن قلب هم یکی از این موارد می باشد که نکات مهمی را به دنبال دارد ، در حالت عادی اسکن قلب در دو مرحله جدا و در دو روز متوالی انجام می شود. می خواهیم در این نوشته نکات مهم و ضروردی قبل از انجام اسکن قلب را به شما بگوییم ، در صورت تمایل ما را تا انتها همراهی کنید.

یک متخصص قلب با اشاره به اینکه اسکن قلب در دو مرحله و در دو روز متوالی انجام می‌شود، گفت: پیش از انجام مرحله اول آمادگی‌هایی لازم است، اما مرحله دوم نیاز به آمادگی ندارد و عصر روز بعد انجام می‌شود.

دکتر مرتضی ابراهیمی منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران، با اشاره به اینکه پیش از انجام اسکن قلب با دیپریدامول به روش اسپکت باید بیمار آمادگی‌های لازم را داشته باشد، گفت: بیمار باید یک تا سه ساعت قبل از انجام هر مرحله اسکن قلب، ناشتا باشد و ۴۸ ساعت قبل از انجام اسکن مصرف یک سری از داروها را با مشورت پزشک قطع کند. وی یادآور شد: بیماران آسمی صبح روز اسکن اسپری مصرف نکنند. همچنین بیماران دیابتی باید صبح روز اسکن از تزریق انسولین و مصرف قرص گلی بنکلامید و متفورمین خودداری کنند.

ابراهیمی تاکید کرد: ۲۴ ساعت قبل از انجام اسکن مرحله اول موادی که محتوی کافئین هستند مانند چای، قهوه، نوشابه و شکلات مصرف نشود. این متخصص قلب گفت: قبل از انجام اسکن قلب باید بیمار استحمام کند و موی سینه در مردان تراشیده شود. ابراهیمی گفت: برای انجام هر مرحله اسکن زمانی حدود سه تا چهار ساعت را در نظر داشته باشید. اسکن در دو مرحله و در دو روز متوالی انجام می‌شود. مرحله دوم نیاز به آمادگی ندارد و عصر روز بعد انجام می‌شود. وی گفت: بیمار یک پاکت شیر کوچک و آب میوه و کیک به همراه داشته باشد.

منبع : iran.pezeshk

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “نکات ضروری و مهم قبل از انجام اسکن قلب”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار