آب لیمو درمانی طبیعی برای بیماری آسم

مجموعه: اختصاصی سایت, تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی تعداد بازدید: 215
آب لیمو درمانی طبیعی برای بیماری آسم

آب لیمو درمانی طبیعی برای بیماری آسم

پرشین طب – تغذیه و بیماری ها | به گزارش پرشین طب؛ قبل از اینکه بخواهیم درمورد فواید درمانی لیمو برای این بیماری صحبت کنیم. باید بدانید که حالتی که در آسم رخ می دهد نوعی پاسخ ایمنی است. لیمو به تقویت و عملکرد درست دستگاه ایمنی بدن کمک می کند و باعث می شود که حساسیت آن کاهش پیدا کند. لیمو حاوی مقادیر زیادی ویتامین سی و ترکیبات آنتی اکسیدانی است که هردو به ایمنی بدن کمک می کنند. علت اینکه هزاران سال است که از لیمو در درمان بیماری های عفونی استفاده می شود نیز همین است.

اسید سیتریک یکی دیگر از ترکیبات مهم در لیمو است که به درمان آسم کمک می کند. اسید سیتریک جزو بهترین سم زداها به شمار می رود و می تواند بدن را از مواد حساسیت زا و دیگر موادی که باعث تحریک بی دلیل سیستم ایمنی بدن می شود پاکسازی کند. اسید سیتریک هم مانند ویتامین سی خواص مشابه ای دارد که می تواند در تقویت سیستم ایمنی موثر باشد. طی تحقیقات صورت گرفته، حتی استنشاق لیمو نیز باعث می شود که التهاب راه های هوای فرد از بین رفته و آسیب های ناشی از این موضوع تا حد قابل توجهی کاهش یابد.

اضافه کردن لیمو به رژیم غذایی

برای اینکه لیمو بتواند موثر باشد باید به صورت منظم مصرف شود و خبر خوشحال کننده این است که از این ماده می توانید به روش های مختلف در رژیم غذایی خود استفاده نمایید.

آب لیمو درمانی

آب لیمو درمانی

مثلا:

می توانید لیمو را در آب ریخته و صبح قبل از صبحانه و یا در طول روز آن را بنوشید.

می توانید آن را با روغن زیتون مخلوط کرده و به عنوان سس در سالاد و دیگر سبزیجات استفاده کنید.

می توانید در چای خود از لیمو استفاده کنید

می توانید لیمو را روی غذاهایی مانند ماهی بفشارید

کسانی که مبتلا به آسم هستند می توانند با داشتن برنامه منظم از لیمو استفاده کنند و راه های ساده ی دیگری برای اضافه کردن آن به رژیم غذایی وجود دارد. بعد از مدتی استفاده شاهد خواص درمانی و کمک به سیستم تنفسی خود خواهید بود.

منبع : blogs.naturalnews

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آب لیمو درمانی طبیعی برای بیماری آسم”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار