آشنایی با خواص هندوانه

مجموعه: تغذیه و بیماری ها, طب سنتی, مواد غذایی تعداد بازدید: 183
آشنایی با خواص هندوانه

آشنایی با خواص هندوانه

پرشین طب – مواد غذایی | به گزارش پرشین طب در این روزهای گرم سال بهترین میوه ای که می توان از آن نام برد هندوانه می باشد ، چرا که هنداونه جزو میوه هایی محسوب می شود که دارای آب زیاد می باشد و در این گرما برای بدن مفید است ، در این نوشته قصد کرده ایم تا از نگاه دید سنتی هندوانه را بررسی کنیم و همچنین در ادامه در مورد خواص هندوانه که میوه محبوب فصل گرما می باشد توضیحاتی را ارائه دهیم. در صورت تمایل ما را همراهی کنید.

یک کارشناس طب سنتی گفت: مصرف هندوانه برای سردمزاجان مضر است؛ براین اساس مصرف هندوانه در حالت ناشتا و بلافاصله بعد از غذا مضر است، همچنین مصرف بیش از حد هندوانه موجب درد مفاصل می‌شود. با توجه به گرم و تر بودن بهار, گرم و خشکی تابستان, سرد و خشک بودن پاییز و سرد و تری فصل زمستان است، حکمای طب سنتی، رژیم غذایی کلی و سالمی را که با تغییرات فصول متناسب باشد و تعادل مزاجی را بر هم نزند، تجویز می‌کردند. سید جواد علوی کارشناس طب سنتی دراین باره اظهار داشت: حکمای طب سنتی در فصل‌های گرم استفاده از غذاهای سرد و تر مانند خیار و هندوانه و … را بیشتر توصیه می‌کردند و این را باید بدانیم که غذاها در حفظ سلامتی انسان نقش بسیار مهمی را به‌عهده دارند.

خواص هندوانه میوه محبوب فصل گرما

-هندوانه از دیدگاه طب سنتی سرد و تر است لذا برای سردمزاجان مناسب نیست.

-مصرف هندوانه تیزی صفرا و خون را تسکین می‌بخشد و رطوبت بدن را افزایش می‌دهد.

-مصرف هندوانه در حالت ناشتا و بلافاصله بعد از غذا مضر است.

-هندوانه در سردمزاجان موجب ضعف نیروی جنسی و درد مفاصل می‌شود.

-گاهی افرادی که دستگاه گوارش ضعیفی دارند, با مصرف هندوانه دچار دل درد شدید می‌شوند و آب دهانشان هنگام خواب بر روی متکا می‌ریزد.

-مصرف نبات داغ دل درد ناشی از مصرف هنداونه را بهتر می‌کند.

-افراد سردمزاج اگر هوس خوردن هندوانه را دارند, بهتر است که بعد از آن کمی عسل مصرف کنند.

-هندوانه میوه‌ای مناسب برای گرم مزاجان است.

منبع : alodoctor

 

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آشنایی با خواص هندوانه”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار