آشنایی با فواید جویدن آدامس

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 248
آشنایی با فواید جویدن آدامس

آشنایی با فواید جویدن آدامس

پرشین طب – پزشکی | به گزارش پرشین طب شاید تا به امروز به این موضوع فکر نکرده باشید و آدامس را به عنوان یک خوراکی سرگرم کننده می دیدید ، اما باید به شما بگوییم که اینطور نیست ، جویدن آدامس دارای فواید زیادی می باشد که یکی از آن ها هضم غذا می باشد ، ما در این نوشته سعی کردیم ایم که تا فواید جویدن آدامس را به شما بگوییم ، در صورتی که می خواهید بدانید فواید جویدن آدامس چیست نوشته را تا انتها بخوانید.

جویدن آدامس خاصیت های فراوانی از لحاظ روانشناسی دارد که یکی از آنان دور کردن افکار مزاحم و آزاردهنده مغز است. کم پیش نمی‌آید که آهنگ یا فکر خاصی در ذهنتان تکرار شود و هیچ‌جور نتوان از شر آن خلاص شد. جویدن آدامس می‌تواند راه‌حل ساده‌ای برای این معضل باشد.

نتایج تحقیقات جدید دانشمندان دانشگاه ریدینگ انگلیس حاکی از آن است که جویدن آدامس می‌تواند ذهن را از افکار ناخواسته منحرف کند. زمان‌های زیادی پیش می‌آید که آهنگ یا فکر خاصی در ذهن انسان تکرار می‌شود و خلاصی از آن به‌سختی صورت می‌گیرد؛ اما اکنون محققان دریافته‌اند که جویدن آدامس می‌تواند راه‌حل ساده‌ای برای این معضل باشد. بر اساس این یافته‌ها، جویدن آدامس می‌تواند همچنین برای جلوگیری از عود خاطرات آزاردهنده در مغز مورداستفاده قرار بگیرد.

به گفته «فیل بیمان» مؤلف ارشد این پژوهش، اکثر مردم ممکن است این حالت را برای دوره‌های کوتاه‌مدت و شاید چنددقیقه‌ای تجربه کنند، برخی نیز ممکن است این افکار مزاحم را برای چندین روز داشته باشند که این امر به به‌شدت خسته‌کننده و گاهی فلج‌کننده است. شرکت‌کنندگان در این پژوهش به چند آهنگ گوش کردند؛ سپس از آن‌ها خواسته شد تا به این آهنگ‌ها گوش نکنند و با هر بار یادآوری، یک کلید را فشار دهند. افرادی که آدامس می‌جویدند، بسیار کمتر از سایرین این کلیدها را فشار می‌دادند.

به گفته محققان، دخالت در سخنرانی درونی از طریق یک نسخه پیچیده‌تر از روش جویدن آدامس ممکن است به‌طور گسترده‌ای کاربرد داشته باشد، اما به تحقیقات بیشتر برای مشاهده سودمند بودن آن در مقابله با علائم وسواس اجباری و اختلالات مشابه نیاز است. نتایج این پژوهش در مجله Experimental Psychology منتشر شده است.

منبع : isna

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آشنایی با فواید جویدن آدامس”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار