عواملی که باعث شکنندگی دندان ها می شود

مجموعه: سلامت, سلامت دهان و دندان تعداد بازدید: 302
عواملی که باعث شکنندگی دندان ها می شود

عواملی که باعث شکنندگی دندان ها می شود

پرشین طب – سلامت | به گزارش پرشین طب درمان خانگی دندان درد یکی از مواردی است که شما می توانید درد دندان را در خانه تسکین دهید. خوراکی های و غذاهای مختلف وجود دارند که باعث شکنندگی دندان ها می شود ، این غذاها می توانند باعث بیماری دندان ها شوند ، در این نوشته سعی شده است تا نکاتی در مورد شکنندگی دندان ها گفته شود که اگر آن ها را رعایت کنید می توانید دندان های سالم و سفیدی داشته باشید.

کارشناسان هشدار می‌دهند تنها مصرف انواع سبزیجات و میوه‌ها به عنوان وعده‌های غذایی و عدم مصرف گوشت و پروتئین می‌تواند سبب انواع بیماری‌های دهان، دندان و لثه‌ها شود.

آرژنین نوعی ماده بسیار مفید برای سلامت بدن است که به طور طبیعی در گوشت قرمز، گوشت مرغ ، ماهی و سایر فرآورده‌های لبنی وجود دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهند، رژیم غذایی حاوی مقدار کافی و مناسب انواع گوشت و پروتئین های حیوانی می‌تواند سبب حفظ سلامت دندان‌ها شود. در عوض تنها مصرف میوه و سبزی می‌تواند باعث ایجاد پلاک‌های دندانی و در نهایت پوسیدگی لثه و دندان‌ها شود.

این نتایج حاصل تحقیقات مشترک دانشمندان دو دانشگاه میشیگان و نیوکاسل بر روی وضعیت سلامت دهان و دندان و رابطه آن با رژیم غذایی آنها است. بر اساس تحقیقات، آرژنین می تواند مانع از تشکیل پلاک های دندانی و تخریب دندان‌ها شود.

دانشمندان توصیه می‌کنند برای حفظ سلامت دهان و دندان و کاهش هزینه‌های دندان پزشکی افراد سعی کنند رژیم غذایی متعادل حاوی گوشت و پروتئین‌های حیوانی کم چرب و نیز سبزی و میوه را در برنامه‌ هفتگی خود قرا ردهند نتایج این تحقیقات در مجله Ploscomputationalon به چاپ رسیده است.

منبع : hidoctor

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “عواملی که باعث شکنندگی دندان ها می شود”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار