اگر ناخن خود را میخورید انسان کمال‌گرا هستید!

مجموعه: اخبار, اخبار پزشکی, اختصاصی سایت, سلامت, سلامت روح و روان تعداد بازدید: 222
اگر ناخن خود را میخورید انسان کمال‌گرا هستید!

اگر ناخن خود را میخورید انسان کمال‌گرا هستید!

پرشین طب – سلامت روح و روان | به گزارش پرشین طب؛ اگر شما ناخن خود را میخورید و سعی دارید این کار را از مادر خود پنهان کنید، تحقیقات جدید نشان داده که ممکنه شما یک فرد کمالگرا باشید. جویدن ناخن نشانه ای از کمالگرایست به جای اضطراب.

یک گروه از محققان دانشگاه مونترال؛ آزمایشی بر روی ۴۸ نفر که ناخن خود را میجویدند انجام داده اند .

شرکت کنندگان از طریق آزمایش استرس زا، آرامش بخش، خسته کننده قرار داده شدند و محققان دریافتند که بیشتر این افراد زمانی که آزمون خسته کننده انجام میشود ناخن میجویدند تا زمانی که آزمایش استرس زا . بنابراین افرادی که ناخن های خود را میخورند زمانی این کار رو میکنند که به اهداف خود نمیرسند.

اگر ناخن خود را میخورید

اگر ناخن خود را میخورید

مردم فکر میکنند وقتی در استرس هستند ناخن میخورند یا مو میکشند، ولی تحقیقات میگه که اینطوری نیست!! شرکت کنندگان مشتاق که وعده های خوبی بهشون داده شده بود؛ وقتی دیدند که به وعده ها عمل نمیشود و خسته شدند و دیدند که از هدف دور شدند شروع به این کار کردند.

مطلب مرتب: علت ناخن جویدن چیست و آیا درمان دارد؟

“نویسنده؛ استاد کایرون اوکانر از دانشگاه مونترال” گفت: “ما معتقدیم که افراد با این رفتارهای تکراری شاید کمال‌گرا هستند، به این معنی است که آنها قادر به استراحت و به انجام وظایف در یک سرعت طبیعی نیستند. آنها در نتیجه در معرض ابتلا به سرخوردگی، بی حوصلگی، و نارضایتی تا زمانی که به هدف خود برسند هستند.

منبع : indiatimes

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “اگر ناخن خود را میخورید انسان کمال‌گرا هستید!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار