اگر می خواهید دویدن را شروع کنید بخوانید

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت جسمی, سلامت روح و روان, ورزش و تناسب اندام تعداد بازدید: 126
اگر می خواهید دویدن را شروع کنید بخوانید

اگر می خواهید دویدن را شروع کنید بخوانید

پرشین طب – ورزش و تناسب اندام | به گزارش پرشین طب؛ دویدن یک ورزش آزادانه است، شما می توانید آن را هرکجا انجام دهید. سوزاندن کالری به کمک این ورزش بیشتر از هر تمرین دیگری خواهد بود. اگر شما احساس می کنید که اندامتان از حالت نرمال خارج شده، یا درحال بهبود از یک آسیب هستید و همچنین نگران وضعیت موجود می باشد قبل از اینکه تمرین خود را شروع کنید بهتر است که با پزشک عمومی خود صحبت نمایید.

اگر برای مدتی فعالیت بدنی شما کم بوده است ممکن است که بخواهید تمرینات بدنسازی خود را به مرور بالا ببرید و پیشنهاد ما به شما خواندن این مقاله است قبل از اینکه تمرینات خود را شروع کنید.

چگونه شروع کنیم

برای اینکه در تمرین آسیب نبینیم و تجربه ای لذت بخش داشته باشیم. این بسیار مهم است که تمرینات خود را از آهسته شروع کرده و کم کم افزایش دهیم.

در ابتدا برای گرم کردن بدن ۵ دقیقه وقت بگذارید در این پنج دقیقه می توانید قدم های سریع بردارید، درجا بدوید، زانوهای خود را با حرکت های مانند اسکات گرم کنید و یا زانویتان را بالا بکشید، به طرفین بپرید و یا از پله ها بالا بروید.

تمرینات خود را تا حدی ادامه دهید که احساس آرامش و راحتی دارید ( می توانید بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه باشد)

وقتی که دیدید به راحتی می توانید ۳۰ دقیقه پیاده روی کنید، در بین تمرینات خود یک یا دو دقیقه سرعت تمرینتان را بالا برده تا جایی که اذیت نشوید.

این کار را تاجایی ادامه دهید که بتوانید تمام سی دقیقه را به راحتی بدوید.

با دست و شانه های آزاد بدوید و همچنین آرنج هایتان خم باشد، حالت ایستاده داشته باشید و با پاهای صاف بدوید. ترجیحا زمینی که در آن تمرین می کنید صاف باشد.

چند دقیقه ای خود را سرد کنید، برای اینکه ضربان قلب شما به آرامی به حالت اول بازگردد و همچنین بعد از هر پیاده روی ماهیچه های پای خود را نرم کنید.

بهترین برنامه برای دونده های آماتور تمرین کردن دوبار در طول هفته است این کار را باید به گونه ای انجام داد که کم کم میزان استقامت در تمرینات شخص بالاتر برود.

دویدن را شروع کنید

دویدن را شروع کنید

چگونه تمرینات خود را پایدار کنیم

برای خود یک هدف مشخص کنید

بهتر است که سطح خود را مشخص کنید و یک چالش برای خود در نظر بگیرید. با اینکار شما می توانید پایدار تر تمرین کنید. شرکت در مسابقات (مثلا دویدن ۵ کیلومتر) یا شرکت در پیاده روی های گروهی روش های خوبی برای تقویت انگیزه است.

با دوست خود بدوید

این مسئله برای بالا بردن انگیزه ی شما بسیار خوب است اگر بتوانید با دوستی که هم سطح شما می دود تمرین کنید. او در زمانی که شما تمایلی به دویدن ندارید شما را تشویق خواهد کرد و همراهتان خواهد بود تا حدی که شما بدون آن دوست ندارید تمرین کنید. اینکار نیز یکی از بهترین روش ها برای بالا بردن انگیزه در طول تمرینات است.

منبع : nhs

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “اگر می خواهید دویدن را شروع کنید بخوانید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار