چگونه کلسیم بیشتری به دست آوریم

مجموعه: اختصاصی سایت, تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی, میوه ها و سبزیجات تعداد بازدید: 356
چگونه کلسیم بیشتری به دست آوریم

چگونه کلسیم بیشتری به دست آوریم

پرشین طب – تغذیه و بیماری ها | به گزارش پرشین طب؛ ۹۹درصد کلسیم مصرفی ما صرف استحکام استخوان ها می شود و یک درصد باقی مانده کمک به دستگاه کنترل ماهیچه ها کرده، ضربان قلب را تحت تاثیر قرار می دهد و روی سیستم عصبی ما تاثیر مثبتی می گذارد. در یک فرد بزرگسال مصرف روزانه ۷۰۰ میلی گرم کلسیم لازم است. البته لازم نیست برای رسیدن به این هدف خود را اذیت کنید، در بسیاری از اوقات با خوردن مواد غذایی در طول روز این نیاز برطرف می شود پس کافیست از رژیم غذایی خود در طول هفته اطمینان حاصل کنید.

ویتامین دی نیز یک ویتامین حیاتی برای بدن است بهتر است که در طول روز نیم ساعت زیر نور خورشید باشید تا این ویتامین جذب بدن شما شود و یا در روزهای زمستان می توانید از روغن ماهی استفاده کنید هر هفته یکبار.

برای ناهار خود از ماهی استفاده نمایید

کنسرو ماهی ساردین، قرص های تقویتی و تمام مواد غذایی که ریشه ی آنها به ماهی بازمی گردد می تواند منبع بسیار مناسبی برای دریافت کلسیم باشد. برای مثال یک ماهی ساردین که در رب قرار دارد چیزی درحدود ۴۳۰ میلی گرم کلسیم دارد.

اسنک میوه های خشک شده

میوه های خشک می تواند یک خوراکی خوب باشد برای زمانی که احساس گرسنگی لحظه ای دارید. می توانید میوه های خشک را در کیف خود نگه داری کنید این میوه ها منابع بسیار مناسب برای کلسیم هستند. برای مثال انجیر خشک در صدر این میوه هاست. ۱۰۰ گرم از این انجیر حاوی ۲۵۰ میلی گرم کلسیم است. خوردن کنجد چه به صورت دانه یا چه به صورت ارده در ساندویچ به جای کره خیلی بهتر است. ۱۰۰ گرم کنجد ۶۸۰ میلی گرم کلسیم دارد.

چگونه کلسیم بیشتری به دست آوریم

چگونه کلسیم بیشتری به دست آوریم

از خوردن روزانه سبزیجات غافل نشوید

اسفناج منبع بسیار غنی از کلسیم است اما در این سبزی میزان زیادی اگزالات وجود دارد که جذب شدن کلسیم را مهار میکند. توصیه ی ما سبزیجاتی است که میزان اگزلات موجود در آنها کم باشد. برای مثال انواع کلم، شاهی آبی، لوبیا سبز، بامیه و کرفس. ۱۰۰ گرم از شاهی آبی دارای ۱۷۰ میلی گرم و ۱۰۰ گرم از کلم ۱۵۰میلی گرم کلسیم دارد.

صبحانه ای مخصوص استخوان های شما

این خیلی مهم است که صبحانه ی خود را سرشار از مواد مستحکم کننده ی استخوان کنید. خوردن سویا و شیر و جودوسر شروع بسیار خوبی برای یک روز است همچنین لوبیای پخته نیز منبع بسیار خوبی برای استخوان سازی است مخصوصا اگر با نان تست سرو شود. ۱۰۰گرم از لوبیای پخته دارای ۵۳ میلی گرم کلسیم است.

منبع : womensfitness

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “چگونه کلسیم بیشتری به دست آوریم”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار