چرا باید هرروز صبح با شکم خالی آب گرم بخوریم؟

مجموعه: اختصاصی سایت, تغذیه و بیماری ها, مواد غذایی تعداد بازدید: 92
چرا باید هرروز صبح با شکم خالی آب گرم بخوریم؟

چرا باید هرروز صبح با شکم خالی آب گرم بخوریم؟

پرشین طب – تغذیه و بیماری ها | به گزارش پرشین؛ آیا از خواص و فواید خوردن آب گرم در اول صبح اطلاع دارید؟ در این قسمت از سایت پرشین طب می خواهیم به چند خواص نوشیدن آب اول صبح اشاره کنیم. پس با ما همراه باشید.

  1. تحریک سیستم هاضمه

آب گرم باعث می شود که معده ی شما اسید ترشح کند و برای هضم اولین وعده ی غذایی آمادگی بیشتری داشته باشد.

آب سرد نیز باعث می شود تا رگ های خونی دستگاه گوارش شما منقبض تر شده و اینکار به خون رسانی در هنگام غذا کمک شایانی می کند.

البته آب سرد اگر در هنگام و یا بعد از مصرف غذا استفاده شود باعث می شود که پردازش و هضم غذا سخت شود.

  1. حل مشکل یبوست

یکی از دلایل بروز نفخ و یبوست از دست دادن آب بدن است. وقتی که شما آب گرم می خورید نه تنها آب بدن شما به حالت تعادل باز میگردد،‌ بلکه به تحریکات روده شما کمک می کند و باعث عبور غذا از معده به روده خواهد شد.

بهتر است آبی که می نوشید، هم دمای بدن خودتان باشد تا بدن دیگر برای گرم کردن آب از انرژی بیشتری استفاده نکند و به جای آن، این انرژی را صرف هضم بهتر غذا نماید.

  1. کاهش درد

آب گرم برای درمان و کاهش درد قاعدگی، گرفتگی عضلات، سردرد و … بسیار مفید باشد.

به گفته ی مجله ی هلث لاین، آب گرم می تواند بهترین درمان برای گرفتگی ها و اسپاسم باشد چرا که مایعات داغ باعث افزایش جریان خون شده و به شل شدن عضلات کمک می کند.

  1. سرعت بخشیدن به کاهش وزن شما

آب باعث می شود که شما احساس سیری داشته باشید و میتوانید قبل و بعد از غذا آب بخورید تا میل کمتری به مصرف غذا داشته باشید.

آب گرم باعث می شود که دمای بدن شما بیشتر شود و نهایتا منجر به عرق کردن شما و سوزاندن انرژی می شود. این پدیده سبب می شود تا شما تا حد زیادی سموم بدن خود را نیز دفع کنید.

اگر می خواهید چربی سوزی خود را بیشتر کنید، می توانید به آب گرم خود کمی لیمو هم اضافه نمایید.

آب گرم

آب گرم

  1. بهبود گردش خون

وقتی که بدن شما سرد است،‌ خون رسانی سریعا در قسمت های داخلی بدن شما بیشتر می شود و همین سبب شده تا اندام های دیگر بدن شما به میزان کافی خون دریافت نکنند و اکسیژن کمتری به آنها برسد.

به همین دلیل است که شما همیشه در انگشتان دست و پا احساس سرما می کنید. در این حالت آب گرم باعث می شود تا رگ های خونی شما گشاد شده و خون به تمام نواحی بدن شما برسد و مواد مغذی را به اندازه ی کافی دریافت کند.

شما می توانید برای بالا بردن گردش خون خو، از یک فنجان آب گرم استفاده نمایید.

منبع : dailyhealthpost

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “چرا باید هرروز صبح با شکم خالی آب گرم بخوریم؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار