به راحتی در خانه با آسم مبارزه کنید

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 227
به راحتی در خانه با آسم مبارزه کنید

به راحتی در خانه با آسم مبارزه کنید

پرشین طب – دانستنی های پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ بیماری مختلفی با آسم مرتبط هستند که می توانند برا آن اثر منفی بگذارند. شما قبل از اینکه از خود در برابر آسم مراقبت کنید؛ می بایست بدن خود را از هر گونه بیماری که ممکن است آسم را تشدید کند، حفظ کنید. به همین سادگی می توان آسـم را بیش از بیش تحت کنترل قرار داد. در این نوشته می توانید راه های درمانی خانگی آسم را مشاهده کنید.

درمان خانگی بیماری آسم

•    ورزش
تصور عامّه این است که افراد مبتلا به آسـم نمی توانند ورزش کنند یا ورزش کردن، بیماری آن ها را تشدید می کنید. این باور غلط را اصلاح کنید. ابتلا به آسـم به این معنی نیست که باید کمتر فعال باشید. ورزش، حملات آسم و علائم آن را کنترل می کند و کاهش می دهد. فراموش نکنید اگر در هوای سرد ورزش می کنید، به صورت تان ماسک بزنید تا هوایی که نفس می کشید، گرم باشد. ورزش هایی متناسب با بیماری آسـم انتخاب کنید و انجام آن را جزو برنامه ی روزانه تان قرار دهید.

•    وزن کمتر، آسم خفیف تر
فراموش نکنید که اضافه وزن، علائم آسـم را بدتر می کند و شما را در معرض ابتلا به بیماری های دیگر از جمله حملات قلبی، فشارخون بالا، دیابت و… قرار می دهد.
علاوه بر قراردادن ورزش، در برنامه ی روزانه تان، تغذیه ی مناسب و کاهش وزن را فراموش نکنید.

•    میوه و سبزیجات
یکی از راه های کنترل آسم، تصحیح برنامه ی غذایی تان است. میوه و سبزیجات سرشار از مواد مغذی محافظ (آنتی اکسیدان ها) هستند که سیستم ایمنی را تقویت می کنند و حساسیت شما به مواد آلرژی زا را کاهش می دهند.

•    سوزش معده و ریفلاکس معده به مری
رفلاکس معده به معنی سوزش معده و برگشت اسید آن از طریق مری به دهان است که معمولاً با سوزش سر دل و ترش کردن همراه است. احتمال دارد که اسید معده که باعث سوزش معده می شوذ، پس از بازگشت به دهان، به مجرای هوا آسیب بزند و علائم آسم را بدتر کند و حتّی به تارهای صوتی شما نیز آسیب بزند. اگر مکرراً یا همیشه سوزش معده دارید، برای درمان آن به پزشک مراجعه کنید. شاید برای بهبود علائم آسـم به درمان ریفلاکس معده هم نیاز داشته باشد. بنابراین پیش از هرکاری، برای درمان بیماری آسم، سبک زندگی تان را تغییر دهید.

منبع : baghdaroo

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “به راحتی در خانه با آسم مبارزه کنید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار