ویژه خانم ها: حجم کار خود را کاهش دهید

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت بانوان تعداد بازدید: 222
ویژه خانم ها: حجم کار خود را کاهش دهید

ویژه خانم ها: حجم کار خود را کاهش دهید

پرشین طب – سلامت بانوان | به گزارش پرشین طب؛ شب های طولانی صبح های زود ناهار خوردن پشت میز کار اینها برای شما آشناست نه؟ بهتر این است که کار سخت را کنار بگذارید و کارهایتان را با برنامه ریزی دقیق تری انجام دهید.

تحقیقات نشان داده است که میانگین کار خانم ها در هفته ۳۴ ساعت است که این میزان نسبت به ۵ سال گذشته چهار ساعت افزایش یافته است. این درحالی است که میانگین ساعت کاری مردان در همین دوره پنج ساله کاهش یافته است. البته افزایش ساعت کاری خانم ها به طور چشمگیری در حقوق و مزایای آنها تاثیری نداشته است و فقط برای آنها صدمات و استرس و اضطراب و همچنین آسیب های قلبی به همراه داشته است.

کار با استرس می تواند صدمات جدی به سلامت خانم ها ورد کند. طی تحقیقات صورت گرفته همه ساله در انگلستان ۸۲۰۰۰ خانم و ۷۹۰۰۰ مرد بخاطر استرس و نگرانی میمرند. متاسفانه می توان گفت خانم ها بیشتر در معرض مرگ بخاطر استرس هستند تا بخاطر انواع سرطان ها. بسیاری مجبورند تا پای مرگ نیز کا کنند. اما بیایید خود را در اولویت قرار دهید. دائما خود را از لحاظ روحی و جسمی چک کنید. یک کار دقیق و هوشمند بسیار بهتر از ساعت ها کار سخت و پر استرس است.

کارهایی که می خواهید انجام دهید را دسته بندی کنید

آیا مطمئن نیستید که می توانید به تمام کارهایتان برسید؟ بهتر است کارهای خود را به چهار دسته کوچکتر تقسیم کنید. اینگونه بهره وری شما از زمان بیشتر می شود و به راحتی می توانید به خودتان بیشتر رسیدگی کنید، حرفه ای تر باشید و تدراکات زندگی و خانواده خود را فراهم کنید.

کارهای خود را به تعویق نیاندازید

از قدیم گفته اند کار هر روز را همان رو انجام دهید و آن را به تعویق نیاندازید. به خصوص اگر این کار آزار دهنده باشد و انجام آن برای شما سخت. به خصوص وقتی که شما مجاب به انجام یک کار آزار دهنده در طول ماه هستید. بهترین راه این است که برای انجام کار اول از همه علت به تعویق انداختن آن را از خود بپرسید. آیا علت آن نداشتن اراده است؟ اگر اینگونه است، به خودتان یادآور شوید که هدف نهایی شما چیست و برای چه باید این کار را انجام دهید.

حجم کار

حجم کار

در یک زمان، یک کار را انجام دهید

وقتی که شما با یک لیست بلند بالا از کارها مواجه می شوید بهتر است که تعجب زده نشوید و بجای اینکه با دهان باز و ناامیدانه به لیست خیره شوید این حس بد را کنار بگذارید و دست به کار شوید.در ابتدا کارها را ریز کنید. یعنی آنها را به چندین بخش تقسیم کنید و برای اینکه انگیزه شروع کار را درخود بالا ببرید بهتر است که کارتان را با چیزی که بیشتر مورد علاقه تان است شروع کنید و البته در نظر داشته باشید که باید تمام این کارها انجام شود. تک تک کارها را انجام دهید و پس از تکمیل به سراغ بعدی بروید. شما از این طریق می توانید تمام کارهایتان را بدون اینکه اندکی منحرف شوید به خوبی انجام دهید.

منبع : womensfitness

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “ویژه خانم ها: حجم کار خود را کاهش دهید”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار