تمریناتی که می تواند چین و چروک صورت شما را از بین ببرد

مجموعه: اختصاصی سایت, سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 256
تمریناتی که می تواند چین و چروک صورت شما را از بین ببرد

تمریناتی که می تواند چین و چروک صورت شما را از بین ببرد

پرشین طب – سلامت پوست ، مو و ناخن | به گزارش پرشین طب؛ اگر شما با دیدن زنانی که سن شان به چهل سال رسیده اما صورت بدون چین و چروک دارند احساس خوبی دارید. زمان آن فرا رسیده که دوباره لبخند بزنید.

شما می توانید مانع از ایجاد چین و چروک روی صورتتان شوید و خم شدن عضلات صورتتان را متوقف کنید.

طبق مطالعه ی یک نشریه ی سلامت پوست روی عده ی کمی از زنان ۳۵ تا ۵۸ ساله که تمرینات صورت را دوبار در روز انجام می دادند بعد از هشت هفته پوست صورت آنها جمع و کشیده شده بود.

متخصصان پایه ای ورزشی در لس آنجلس به این تمرینات، بدنسازی صورت نیز می گویند.

کسانی که تمرینات صورت را در سال ۱۹۸۱ آموزش می دادند روش های جداسازی ماهیچه های صورت و همچنین روش های به حداقل رساندن چین و چروک ها و خطوط صورت را آموزش می دادند.

حرکت نگاه به همراه لبخند، در از بین بردن چین و چروک ها تاثیر گذار هستند ،‌ شما می توانید این کار را سه نوبت در روز و در هر نوبت سه بار آن را تکرار کنید. در ابتدا سه ثانیه صورت خود را در این حالت نگاه دارید ، سپس این کار را به ده ثانیه برسانید.

ماساژ برای از بین بردن چین و چروک ها

بالا دادن پلک و ابرو ها

بالا دادن پلک و ابرو ها

بالا دادن پلک و ابرو ها

انگشت اشاره خود را در قسمت خارجی بالای چشم تان قرار داده و انگشت وسط خود را وسط ابرو ها بگذارید. به آرامی به بالا فشار دهید و به سمت پایین نگاه کنید. سپس چشم های خود را محکم ببندید. این تمرین برای ماهیچه های اطراف چشم است.

تمرین برای ماهیچه های پلک پایین

ماهیچه های پلک پایین

ماهیچه های پلک پایین

انگشت اشاره خود را در قسمت بیرونی پایین چشم خود قرار داده و انگشت وسط را در قسمت داخلی پایین پلک قرار دهید انگشت هایتان را در همان حالت نگاه دارید و به آرامی فشار دهید و در حالتی که به بالا نگاه می کنید چشم هایتان را ببندید.

تمرین برای بالا و پایین پلک

تمرین برای بالا و پایین پلک

تمرین برای بالا و پایین پلک

انگشست شست و اشاره خود را مانند دوربین شکاری دور چشمتان قرار دهید. انگشت های خود را به آرامی دور چشم بکشید و باز کنید مانند یک دایره . پلک پایین خود را جمع کنید به گونه ای که چشم هایتان حالت دوبینی پیدا کنند و در همین حال انگشت هایتان را خلاف حالت جمع شدن پوست صورتتان بکشید.

تمرین برای بالای لب

تمرین برای بالای لب

تمرین برای بالای لب

با انگشت های خود حالت وی را دو طرف بینی خود به وجود آورید. همین حالت را با دست دیگر خود طبق تصویر انجام دهید. به سمت بالا نگاه کرده و سعی کنید بر خلاف فشار انگشت هایتان لبخند بزنید.

تمرین برای گردن

گردن

گردن

یکی از دست هایتان را زیر گردن خود قرار دهید ، انگشت هایتان را کنار هم نگاه دارید اما انگشت شصت خود را باز کنید. دست دیگر خود را روی دستتان بگذارید. چانه خود را به سمت بالا بگیرید و به سقف نگاه کنید در همین حال قفسه سینه ی خود را به سمت پایین بکشید. و با لب های بسته لبخند بزنید.

منبع : prevention

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “تمریناتی که می تواند چین و چروک صورت شما را از بین ببرد”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار