ورزش و تحرک در دوران بارداری - بخش دوم

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
امار سایت
  • افراد آنلاین : 19
  • ورودی گوگل : 226
  • تعداد کل مطالب : 3419
  • بازدید امروز : 8202
  • بازدید دیروز : 18033
  • بازدید این هفته : 42195
  • بازدید این ماه : 413205
  • بازدید کل : 6139178
کرم ضدجوش پوست چرب

کرم ضدجوش پوستهای چرب avene

– فرمول بهینه و کامل درمانی مناسب پوست های آکنه ای, لایه بردار بدون التهاب و قرمزی به دلیل وجود همزمان AHA و BHA, دارای مجوز بهداشتی 8257175792594056

این محصول علاوه بر اثر پاک‌کنندگی بسیار خوب، بدون آنکه به پوست آسیب برساند موجب تمیزی و شفاف شدن و درمان براقی و جوش پوست می‌شود. این کرم حاوی آب اون، زینک گلوکونات و cucurbita pepo (تنظیم کننده ترشح چربی)، گلایکولیک اسید، لاکتیک اسید و سالیسیلیک اسید(لایه بردار)، آلفابیزابولول (ضدالتهاب)، vit B6 (تقویت کننده اثرات زینک گلوکونات)، کپسول های جاذب چربی می باشد.دارای مجوز بهداشتی 8257175792594056


برای مشاهده توضیحات کامل کلیک کنید.

قیمت : 56000 تومان

ورزش و تحرک

ورزش و تحرک در دوران بارداری – بخش دوم

پرشین طب – بارداری و ازدواج | به گزارش پرشین طب؛ ورزش و تحرک در دوران باردای می تواند برای سلامت مادر و جنین موثر باشد. مادران باردار باید این نکته را در نظر داشته باشند که با ورزش و تحرک در دوران بارداری می توانند از چاق شدن خود تا حدود زیادی جلوگیری کنند. در این نوشته می خواهیم در مورد ورزش و تحرک در دوران بارداری صحبت کنیم. لطفا با بخش دوم ورزش و تحرک در دوران بارداری با سایت پرشین طب همراه باشید.

این موارد از قبیل پیشینه ورزشی مادران باردار، سن و تعداد آزمودنی‌ها است. مدت زمان مرحله فعال زایمان در گروهی كه تمرینات خود را در دوران بارداری ادامه داده بودند، به طور معنی‌داری كوتاه‌تر از گروه غیرفعال بود.  پژوهش‌ها نشان می‌دهدكه انجام فعالیت ورزشی در سه ماهه سوم بارداری ممكن است تاثیر مثبتی بر آمادگی دهانه رحم و هماهنگ نمودن انقباضات رحم داشته باشد و می‌تواند یكی از عوامل ایجاد آمادگی رحم و در نتیجه كوتاه شدن مدت زمان مرحله فعال زایمان باشد.

فعالیت ورزشی در دوران بارداری، احتمالا با كاهش مدت زمان زایمان، تاثیری مثبت بر كاهش مشكلات مربوط به زایمان دارد. و این نتیجه دلیلی مناسب برای توصیه و یا عدم توصیه به فعالیت ورزشی خاص در دوران بارداری است.

 تفاوت در نوع تمرینات ورزشی
تفاوت در نوع تمرینات ورزشی و تعداد جلسات تمرین، وضعیت شغلی مادران و ویژگی‌های دیگری چون وزن پیش از بارداری، قد مادر، سن بارداری در زمان زایمان و تعداد زایمان‌های مادر در این دوره می‌تواند از دلایل تفاوت در زمینه تأثیر فعالیت ورزشی بر وزن كودك باشد.

با توجه به نتیجه‌گیری از تحقیق و پژوهش انجام شده قابل ذكر است كه انجام فعالیت ورزشی هوازی مناسب در سه ماهه سوم دوران بارداری می‌تواند در تسهیل زایمان‌های مادران باردار و بر رشد جنین و كودكان – كه همانا امیدهای زندگی هستند – در بدو تولد كمك كند.

ورزش و تحرک

ورزش و تحرک

تاثیر تمرینات ورزشی در وزن جفت و جنین در بدو تولد
تاثیر ورزش هوازی در سه ماهه سوم بارداری بر میزان رشد جفت و جنین در بدو تولد كمك می كند. محققان بر این باورند كه بنابر نتیجه تحقیق، در گروه تمرین‌كننده در دوران بارداری نسبت به گروه كنترل، وزن جفت در بدو تولد بیشتر و نسبت وزن كودك به وزن جفت كمتر بوده است.

اما، وزن كودك در بدو تولد در دو گروه، تفاوتی معنادار نداشت. با توجه به نتایج، فعالیت هوازی در سه ماهه سوم بارداری بر رشد كودك تاثیر منفی ندارد. با همه تحقیقاتی كه در این زمینه انجام شد، هنوز به پژوهش‌های بیشتری نیاز است تا دانش در زمینه تاثیر فعالیت ورزشی در كودك و سازگاری‌های احتمالی آن كامل شود.

بیشتر بخوانید : ورزش های غیرمجاز برای زنان بارداری

جفت بر تغذیه و در نتیجه سلامت و رشد جنین تاثیر دارد. براساس برخی از تحقیقات، اندازه جفت با برخی از بیماری‌های دوران بزرگسالی، مانند فشارخون رابطه دارد. تحقیقات نشان داده كه تمرینات شدید در اواخر دوران بارداری تاثیر منفی بر جفت ندارد؛ اما، نسبت وزن كودك را به وزن جفت در بدو تولد كاهش می‌دهد.

ورزش‌های تفریحی در سه ماهه دوم بارداری میزان رشد جفت را افزایش می‌دهد و در نتیجه وزن كودك در بدو تولد افزایش می‌‌یابد. نتیجه تحقیقات پیشین نشان می‌دهد كه وزن كودك مادرانی كه به منظور اجرای تمرینات و فعالیت‌های تفریحی در دوران بارداری بیش از ۱۰۰۰ كیلوكالری در هفته انرژی مصرف می‌كردند، در بدو تولد ۳۱۰ گرم بیش از وزن كودك مادرانی بود كه در دوران بارداری غیرفعال بودند. تمریناتی كه برای گروه تجربی از مادران باردار شركت‌كننده در این تحقیق در نظر گرفته شد، بدون حركات پرشی و نیز تمرینات خوابیده به پهلو بود كه تا هفته ۳۶ بارداری ادامه داشت.

منبع : zendegionline

  • تعداد بازدید : 95
  • زمان انتشار : ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
persianteb


*

تی شرت محرم
تیشرت محرم