گوش و بیماری ای به نام منیر+راه درمان

مجموعه: سلامت, سلامت چشم و گوش تعداد بازدید: 300
گوش و بیماری ای به نام منیر+راه درمان

گوش و بیماری ای به نام منیر+راه درمان

پرشین طب – سلامت چشم و گوش | به گزارش پرشین طب؛ گوش یکی از اعضای مهم سر محسوب می شود که هر خللی در کارایی آن می توان منج به مشکلاتی شود. یکی از بیماری هایی که می تواند این ناحیه از بدن را درگیر کند، بیماری منیر است. در این پست می خواهیم در خصوص علت های بروز این بیماری و راه کارهای درمانی آن توضیحاتی ارائه دهیم.

دکتر فتح‌اله بهنود، تصریح کرد: “منیر” یکی از بیماری‌های گوش است. استرس، سوء تغذیه، واکنش خود ایمنی و ضربه از علل ایجاد این بیماری است.

وی با بیان اینکه بیماری “منیر” با بالا رفتن مایع درون گوش همراه است، افزود: به طور معمول بعد از سن بلوغ ایجاد می‌شود و این بیماری پیش‌رونده است. بالا رفتن فشار مایع درون گوش موجب فشار به جداره‌ها و در نهایت تخریب آن می‌شود.

بهنود در خصوص علائم این بیماری اظهار کرد: وز وز کردن گوش، صدای باد، هوهو کردن، سرگیجه، کم‌شنوایی عمیق، عدم تعادل، تهوع و استفراغ از نشانه‌های ابتلا به بیماری “منیر” است.

این متخصص گوش و حلق و بینی تصریح کرد: بیماران برای کنترل و کاهش علائم خود باید از هرگونه استرس دوری کنند، هنگام حمله دراز بکشند و گوش بیمار بالا قرار گیرد، اتاق کم‌نور باشد و رژیم غذایی کم نمک رعایت شود.

وی افزود: پزشکان جهت درمان این بیماری از داروهای آرام‌بخش برای سرکوب تحریکات سیستم عصبی و کاهش تعداد دفعات حملات استفاده می‌شود. از آنجا که حملات منیر بر اثر بالا رفتن فشار گوش ایجاد می‌شود از داروهای کاهش فشار گوش استفاده می‌شود تا با تسریع خون‌رسانی به بخش حلزونی فشار گوش کاهش یابد.

منبع : hidoctor

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “گوش و بیماری ای به نام منیر+راه درمان”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار