آیا زمانی که بیمار هستید باید ورزش کنید؟

مجموعه: اختصاصی سایت, پزشکی, دانستنی های پزشکی, سلامت, سلامت جسمی تعداد بازدید: 216
آیا زمانی که بیمار هستید باید ورزش کنید؟

آیا زمانی که بیمار هستید باید ورزش کنید؟

پرشین طب – دانستنی های پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ در فصل سرما هستیم و شما باید بیش از پیش حواستان به خودتان باشد که بیمار نشوید. اما با این حال عده ای هستند که دچار سرما خوردگی می شوند. آیا در این شرایط باید ورزش کرد یا باید داستراحت نمود؟

اگرچه سرماخوردگی باعث نمی شود که شما کاملا ناتوان شوید اما این نکته بسیار مهم است که شما کاملا توانایی خود را بازیابید ، عده ای با خوردن سوپ و عده ای با انداختن پتوهای ضخیم روی خود این دوره را سپری می کنند.

اینکه شما باید در زمان بیماری ورزش کنید یا نه کاملا به شدت سرماخوردگی و بیماری شما مرتبط می شود. در ادامه بیشتر راجع به این موضوع صحبت خواهیم نمود.

علائم خود را نادیده نگیرید

از نشانه های رایج سرماخوردگی خارش گلو ، آبریزش بینی و سرفه است که نمی توان گفت به سریعت خوب می شوند و نیازی هم به این امر نیست اما رعایت کردن اصول احتیاط بسیار مهم و ضروری است. اگر شما ترجیح میدهید که با این وضعیت ورزش کنید ، بهتر است که در حین ورزش میزان زیادی مایعات مصرف کنید.

مصرف نوشیدنی های ورزشی باعث می شود که هیدرات از دست رفته شما در طول سرماخوردگی بازگردد.

تب نه!

تشخیص دادن علت تب کار دشواری است و نمی توان فرق آلرژی و سرماخوردگی را از طریق این عارضه تشخیص داد ، با این حال وقتی که این موضوع به حد آزار دهنده می رسد پزشکان پیشنهاد می کنند که بهتر است روی پایتان نایستید.

محدودیت های خود را بشناسید

ممکن است ورزش کردن در زمان بیماری کار درستی نباشد اما اگر شما به هر دلیلی تمایل به ورزش در این شرایط را هم دارید بهتر است که محدودیت بدن خود را بشناسید.

متخصصان ورزشی توصیه می کنند که شدت ورزش خود را در زمان سرماخوردگی به کمتر از حد معمول برسانید.

آیا زمانی که بیمار هستید باید ورزش کنید؟

آیا زمانی که بیمار هستید باید ورزش کنید؟

توصیه های دیگر

بهتر است زمانی که سرماخورده هستید تمام توان خود را صرف ورزش نکنید و همچنین تمریناتی را امتحان کنید که میزان شدت کمتری را به شما وارد خواهند کرد. اگرچه تمرین با سطح توان کمتر حالت غیرطبیعی را در شما به وجود می آورد اما اینگونه فکر کنید که کمتر ورزش کردن بهتر از اصلا ورزش نکردن است.

تمریناتی از قبیل یوگا و پیلاتس می تواند جایگزین بسیار مناسبی برای ورزش های دویدنی باشد همچنین از کارهای دیگری که می توانید انجام دهید ، انجام تمرینات کششی قبل از ورزش است که این امر قطعا تاثیر مثبتی خواهد داشت.

در نهایت نیز این نکته بسیار مهم است که جدا از تصمیمتان باید در نظر داشته باشید که وضعیت سرماخوردگی تان چگونه است و فقط محدوده ی بالا گردنتان را در برگرفته است و این بدان معنی است که اگر تب دارید بهتر است که از انجام ورزش صرف نظر کنید.

منبع : fitday

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “آیا زمانی که بیمار هستید باید ورزش کنید؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار