موهای خیس را به هیچ وجه شانه نزنید!

مجموعه: سلامت, سلامت پوست ، مو و ناخن تعداد بازدید: 252
موهای خیس را به هیچ وجه شانه نزنید!

موهای خیس را به هیچ وجه شانه نزنید!

پرشین طب – سلامت پوست ، مو و ناخن | به گزارش پرشین طب؛ همیشه کارهای سخت را برای بهبود مشکلاتمان انتخاب می کنیم. این مورد برای موها هم صدق می کند. چرا که با دانستن یک نکته بسیار ساده و انجام آن می توانیم موهای دلخواه خود را داشته باشیم. اما شاید شما هم از آن دسته از افرادی باشید که برای مراقبت از موهایتان به سراغ محصولات بهداشتی مو می روید. ما قصد داریم در مورد یکی از ساده ترین نکات نگهداری از مو یعنی “بموقع شانه زدن” صحبت کنیم.

چطور با موها رفتار کنیم؟

اولین توصیه مهم تمامی متخصصان پوست و مو برای جلوگیری از ریزش موها این است که هرگز موهای خیس را با شدت شانه نزنید. چرا که این موها بیشتر مستعد شکست و ریزش هستند و با کمی بی توجهی، تعداد زیادی از تارهای سالم مو را از دست خواهید داد.

بعد ازشستشوی موها، به آرامی و با برداشتن و گذاشتن حوله،آب اضافه موها را بگیرید.بعد با انگشتان دست، به ملایمت تارهای مو را از هم باز کنید و اجازه دهید موها در معرض هوای آزاد خشک شوند و تا حد امکان از سشوار و وسایل حرارتی و بخصوص داغ استفاده نکنید.

اگر وقت کافی نداشته و قصد رفتن به مهمانی را دارید، پس از گرفتن آب اضافه موها و کمی خشک شدن آنها ، برای سشوار کشیدن حتما و حتما از محصولات مراقبتی در برابر حرارت استفاده کنید تا از موها محافظت کنند.

توصیه می کنیم برای جلوگیری از گره خوردن موها ضمن شستشو، قبل از از اینکه موها را خیس کنید، آنها را به آرامی شانه زده و گره های مو را از هم باز کنید تا در هنگام شستشو در هم نپیچند و گره نخورند.

استفاده از نرم کننده مناسب مو هم کمک موثری به سلامت موها خواهد کرد.(مطالب مربوط به استفاده صحیح از نرم کننده ها را در همین سایت مطالعه بفرمایید.)

استفاده از برس مناسب هم نکته مهم دیگری است که معمولا کمتر به آن توجه می شود.پیشنهاد می کنیم کسب نتیجه بهتر،برای صاف کردن مو، بهتر است برس های گرد و قطور ، برای حالت دادن و مجعد کردن موها ، برس های گرد و نازک و بالاخره برای صاف و یکدست کردن سطح روی موها، برس های تخت را انتخاب کنید.

با رعایت همین نکات ساده، پس از مدت کوتاهی شاهد سلامت و زیبایی بیشتر موهای خود خواهید بود.

منبع : mahsho

====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ====== ======

بمنظور دسترسی سریع تر به مطالب دلخواه خود، پرشین طب را از طریق لینک زیر در اینستاگرام دنبال کنید:

Instagram

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “موهای خیس را به هیچ وجه شانه نزنید!”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار