افسردگی می تواند در مغز کودکان خردسال تغییرات ایجاد کند

فروش فایل فروشگاه شاپ می نو
آخرین مطالب
امار سایت
  • افراد آنلاین : 8
  • ورودی گوگل : 13
  • تعداد کل مطالب : 4599
  • بازدید امروز : 1009
  • بازدید دیروز : 10480
  • بازدید این هفته : 23715
  • بازدید این ماه : 237623
  • بازدید کل : 6519913
تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی 3 تابلو نقاشی رنگ روغن

خرید پستی تابلو نقاشی رنگ روغن

در این پست می خواهیم برای شما علاقمندان به هنر، تابلو نقاشی های بسیار جذابی را برای فروش معرفی کنیم. در حال حاضر سه تابلو نقاشی آماده فروش می باشد. این تابلو نقاشی ها اثر "خانم سیده فاطمه حسینی نژاد" می باشد. سه تابلو نقاشی که در بالا عکس های آنها را مشاهده می کنید به نام های ( اسب سفید - ملوس و گلدان رز سفید ) می باشد. این سه تابلو در اندازه ی 70*50 نقاشی شده اند. استفاده از تکنیک رنگ روغن و قابلیت شستشوی این اثرها از ویژگی های منحصفربفرد آنها می باشد.

قیمت هر 3 اثر به صورت یکجا : 800 هزار تومان

قیمت هر کدام به صورت جداگانه: 320 هزار تومان

اطلاعات دیگر و نحوه خرید:

1) ارتباط تلگرامی با آیدی : ApaixA@

2) پیامک زدن به سامانه پیام کوتاه به شماره 50009666881100

مغز کودکان خردسال

افسردگی می تواند در مغز کودکان خردسال تغییرات ایجاد کند

پرشین طب – سلامت کودکان | به گزارش پرشین طب؛ تحقیقات نشان داده است که افسردگی می تواند حتی روی کودکان بسیار جوان نیز تاثیرات منفی بگذارد.

تنها دو دهه است که افسردگی در کودکان به طور جدی بررسی می شود. امروزه ثابت شده است که کودکان حتی در سن سه سالگی هم می توانند به افسردگی دچار شوند.

به گفته ی یکی از محققان بسیاری از مردم از گذشته تا کنون بر این باور بوده اند که کودکان زیر ۶ سال هنوز به تکامل احساسی نرسیده اند و درک درستی از افسردگی ندارند ، اما اینگونه نیست. متاسفانه بسیاری از مردم دنیا این طرز فکر را دارند.

طی تحقیقات صورت گرفته افسردگی در کودکان بسیار جوان باعث بروز تغییرات جدی روی قشر خاکستری مغز می شود. این قسمت از مغز نقش بسیار مهمی در شکل گیری و تنظیم احساسات فردی دارد.

تحقیقاتی روی ۱۹۳ کودک بین سه تا شش سال صورت گرفت که از این میان ۹۰ نفر دچار افسردگی حاد بودند. بعد از اینکه کودکان به سن ۱۱ سالگی رسیدند اسکن مغزی از آنها نشان داد که قشر خاکستری مغز این کودکان بسیار نازک تر از قشر خاکستری مغزکودکانی است که دچار افسردگی نشده اند.

پس اولین نتیجه از افسردگی در کودکان می توان تغییرات در قشر و مایع خاکستری مغز دانست.

مغز کودکان خردسال

مغز کودکان خردسال

تحقیق دیگری روی ۲۶۴ کودک در سن ۳ تا ۵ سالگی به مدت ۶ سال صورت گرفت. کسانی که در دوران خردسالی دچار افسردگی شدند دو برابر بیشتر از کسانی که پس از کودکی دچار این مشکل شدند علائم افسردگی داشتند.

برای دهه ها مردم بر این باور بودند که مغز دچار تغییر نمی شود و یک مسیر ژنتیکی ثابت دارد ، البته این نظر تا حدودی درست است اما برخی از تغییرات محیطی می تواند تاثیر مستقیمی روی شکلگیری و عملکرد مغز داشته باشد.

با اینکه مسئله ی افسردگی در کودکان کاملا شناسایی شده و قابل تایید است اما همچنان بسیاری از والدین و مدارس بر این باور نیستند که افسردگی می تواند ریشه در کودکی افراد داشته باشد.

منبع : time

  • تعداد بازدید : 478
  • زمان انتشار : ۳۰ آذر ۱۳۹۴
علی


*