دوش آب سرد یا دوش آب گرم؟ کدام یک بهتر است؟

مجموعه: مقالات, مقالات پزشکی تعداد بازدید: 160
دوش آب سرد یا دوش آب گرم؟ کدام یک بهتر است؟

دوش آب سرد یا دوش آب گرم؟ کدام یک بهتر است؟

پرشین طب – مقالات پزشکی | به گزارش پرشین طب؛ همه ما می دانیم که دوش گرفتن یک ضرورت روزانه می باشد. دوش گرفتن علاوه بر پاکسازی بدن باعث رفع خستگی روزانه هم می شود و همین موضوع باعث منجر شدن به یک زندگی سالم می شود. اما در این بین نکاتی وجود دارد که شاید رعایت نکنیم و آب را جدی نگیریم. زمان مناسب برای رفتن به حمام یا درجه حرارت آب از جمله نکات قابل بحث می باشد. آب سرد یا آب گرم هر کدام می تواند مزایایی برای سلامت روان و فیژیولوژیکی بدن داشته باشند. با ما همراه باشید.

دوش آب گرم باعث می شود ما از خواب روزمره بیدار شویم ، باعث جلوگیری از سرما خوردگی مفید است ، و باعث جلوگیری از بیماری آنفولانزا می شود. آیا تا به حال با خود فکر کرده اید که چرا والدین بعد از یک روز کاری پرتنش به سراغ دوش آب گرم می روند؟ چون دوش آب گرم باعث می شود عضلات بدن شل شده و تنش آن کم شود. آب گرم باعث می شود تا به منافذ پوست اجازه داده شود که سموم به راحتی از بدن دفع شود.

مطلب مرتبط: دوش آب سرد بگیرم یا گرم؟

دوش آب سرد در اول صبح بسیار مفید است، شاید بگویید دوش آب سرد در صبح اول وقت خیلی هولناک و وحشتناک باشد. اما در واقع دوش آب سرد باعث افزایش هوشیاری می شود و ذهن شما را آزاد می کند.این ترفند زنان برای بیدار کردن بچه ها در اول صبح می باشد که با آب سرد از آن ها پذیرایی می کنند. علاوه بر این موضوعات آب سرد باعث می شود تا گردش خون بهتر در بدن ایجاد شود و عروق مسدود شده پاکسازی شود. دوش آب سرد باعث فعال شدن تکانه های الکتریکی در انتهای عصب می شود و از بین برنده ی افسردگی می باشد. مطالعه ای در سال ۲۰۰۸ انجام شده است که نشان می دهد که آب درمانی ( اب سرد ) دارای اثر ضد درد است و به نظر می رسد دارای عوارض جانبی قابل توجهی نمی باشد. و یا موجب وابستگی نمی شود.

در آخر باید بگوییم هر کدام را که شما ترجیح می دهید می توانید برای شما مفید و موثر باشد . این موضوع به سبک زندگی شما بستگی دارد.

منبع : indiatimes

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

یک دیدگاه برای “دوش آب سرد یا دوش آب گرم؟ کدام یک بهتر است؟”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار