فواید جویدن آدامس بعد از غذا + فواید جویدن آدامس برای صورت

مجموعه: پزشکی, دانستنی های پزشکی تعداد بازدید: 400
فواید جویدن آدامس بعد از غذا + فواید جویدن آدامس برای صورت

فواید جویدن آدامس بعد از غذا + فواید جویدن آدامس برای صورت

فواید جویدن آدامس می خواهیم در این نوشته در مورد فواید جویدن آدامس برای شما مطالبی را آماده کنیم ، فواید جویدن آدامس را می دانید؟ می خواهیم در این نوشته در مورد فواید جویدن آدامس برای شما مطالبی را قرار دهیم ، در صورتی که می خواهید در مورد این موضوع بیشتر بدانید به شما توصیه می کنیم تا انتهای نوشته با پرشین طب همراه باشید.

فواید جویدن آدامس ، فواید جویدن آدامس بعد غذا

فواید جویدن آدامس بعد از غذا

در مورد فواید جویدن آدامس

جویدن آدامس از قدیم میان مردم یک امر معمولی بوده است. در گذشته آدامس از مواد طبیعی درست می شد ولی الان از ترکیب مواد صناعی تشکیل می شود. جویدن آدامس دارای فواید بسیاری است که از جمله این فواید می توان به افزایش بزاق دهان برای جلوگیری از خراب شدن دندان ها اشاره کرد. آدامس‌ها در گذشته از مواد طبیعی ساخته می‌شدند، اما امروزه ترکیبی از مواد صناعی هستند. انجمن دندانپزشکی آمریکا می‌گوید برخی از آدامس‌ها به حفاظت از دندان‌ها کمک می‌کنند. این انجمن به شرکت‌هایی که شواهد علمی درباره ایمن و مؤثر بودن آدامس‌های تولیدی‌شان در حفاظت دندان ارائه می‌کنند، مهر تأیید می‌زند.

جویدن آدامس چه فوایدی دارد؟

طبق یافته های مطالعاتی، جویدن آدامس برای مغز بسیار پرفایده است. اثبات شده است که جویدن آدامس موجب افزایش سطح هوشیاری، واکنش سریع و افزایش سرعت رمزگشایی از اطلاعات جدید در مغز می شود. محققان توصیه می کنند برای بهبود روند هضم و گوارش بهتر است قبل یا بعد از هر وعده غذایی آدامس حاوی زایلیتول جویده شود. طبق گزارشات، افزایش بزاق دهان موجب افزایش تولید اسید در معده شده و در نتیجه غذا آسان تر هضم می شود.

فواید جویدن آدامس ، فواید جویدن آدامس بعد غذا

با جویدن آدامس بروز سرطان را تشخیص دهید

 یکی از روش های کنترل بیماری سرطان در بدن انسان تشخیص زود هنگام بیماری سرطان است که باعث می شود درمان و مقابله با آن سریع تر شود به همین منظور محققان روشی برای تشخیص سرطان با استفاده از جویدن آدامس را پیدا کرده اند.دانشمندان به‌زودی از آدامسی رونمایی می‌کنند که با جویدن آن و بررسی ترکیبات باقی‌مانده آن در بزاق دهان می‌توان از ابتلای فرد به سرطان و در یک قدم جلوتر از نوع سرطان، آگاه شد.

یک شرکت بیوتکنولوژی، آدامسی تولید کرده است که با جویدن آن و آزمایش و تحلیل بزاق باقی‌ مانده روی آن می‌توان سرطان را تشخیص داد. گسترش بیماری دردناکی هم‌چون سرطان منجر شده است تا دانشمندان به فراتر از تجهیزات پزشکی فکر کنند و به دنبال سریع‌ترین راه‌های تشخیص این بیماری باشند؛ فراگیری سرطان در جهان امروز نتیجه تغییر شیوه زندگی افراد در سراسر دنیاست. پزشکان باور دارند، تعداد گسترده‌ای از مبتلایان بیماری سرطان کودکان زیر ۱۵ سال هستند؛ عامل ایجاد این بیماری در سن کم کودکان، دوره‌های پر مخاطره بارداری، شیوه تغذیه و روند زندگی این کودکان است که با عصر تکنولوژی همراه شده است.

فواید جویدن آدامس ، فواید جویدن آدامس بعد غذا

در آینده‌ای نه چندان دور به وسیله یک آدامس می توان از وجود سرطان در بدن مطلع شد. در واقع، آزمایش و تحلیل بزاق باقی مانده روی آن از فعل و انفعالات درون بدن به هنگام سرطان خبر می‌دهد.
این موضوع بدین معناست که بدون نیاز به آزمایشگاه‌هایی با تجهیزات بسیار می‌توان تنها به وسیله آدامس از وجود سرطان در بدن فردی با خبر شد. این مسئله از آنجا ناشی می‌شود که به هنگام سرطان نوعی ترکیب شیمیایی خاص در بدن ترشح می‌شود که به راحتی می‌توان آثار آن را بر روی آدامس مشاهده کرد. جالب است که هر نوع از سرطان منجر به ترشح ترکیبی متفاوت از این مواد شیمیایی می‌شود.

پزشکان از طریق اندازه گیری میزان این ترکیب شیمیایی در بدن می‌توانند نوع سرطان را تشخیص دهند. به همین خاطر، آزمایش آدامس جویده شده راهی است ساده و کم خرج برای شناسایی نوع سرطانی که فرد از آن رنج می‌برد؛ سرطانی که ممکن است در مراحل ابتدایی باشد و هیچ نشانه‌ای از خود بروز نداده باشد. برای تشخیص سرطان نیاز است که این آدامس به مدت ۱۵ دقیقه جویده شود؛ بوسیله این آدامس به راحتی می‌توان سرطان را تشخیص داد چراکه ترکیبات شیمیایی فرد مبتلا و غیر مبتلا متفاوت است. تولید این آدامس کمک زیادی به تشخیص سرطان‌های شایع می‌کند تا بتوان در مراحل اولیه درمان را شروع کرد. در سال ۲۰۱۶، ۱٫۵ میلیون فرد جدید مبتلا به سرطان در ایالات متحده تشخیص داده شدند.

فواید جویدن آدامس

مطالب مرتبط

نظر شما !!!

نظر شما برای “فواید جویدن آدامس بعد از غذا + فواید جویدن آدامس برای صورت”

قالب تفریحی
رفتن به نوار ابزار